Araştırma: Milliyetçiler niçin dağınık?1.Türk milliyetçilerinin bugün çok dağınık bir durumda oldukları gözleniyor. Birkaç milliyetçi veya ülkücünün bir araya geldiği her mecliste bu durumdan yakınılmakta. Milliyetçilerin birliğinin büyük ve etkili bir güç olmalarına yol açacağı da sık sık dile getiriliyor. Sizce Türk milliyetçilerinin dağınıklığını gidermek için neler yapılmalı?


2. Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin bugünkü dağınıklığında sizce, 12 Eylül darbesinin rolü var mıdır? Varsa bu rolün derecesi nedir?


3. Kendilerini milliyetçi veya ülkücü olarak niteleyen insanların dinî tutum, davranış ve görüşleri, milliyetçilik açısından bir problem oluşturuyor mu? Cevabınızın sebebini açıklar mısınız?


4. Kendilerini milliyetçi veya ülkücü olarak niteleyen insanların siyasi tutum ve görüşleri, taraftarlıkları, siyasi çalışmaları, milliyetçilik açısından bir problem oluşturuyor mu? Cevabınızın sebebini açıklar mısınız?


5. Kendilerini milliyetçi veya ülkücü olarak niteleyen insanların iktisadi – sosyal doktrinlerle ilgili görüş ve taraftarlıkları, milliyetçilik açısından bir problem oluşturuyor mu? Cevabınızın sebebini açıklar mısınız?


6. Türk milliyetçilerinin bugünkü dağınıklığında 3, 4 ve 5. maddelerde belirtilen hususlardaki görüş ayrılıklarının rolü var mıdır? Varsa en kötü etkiliden en az kötü etkiliye doğru sıraya dizer misiniz?


7. Türk milliyetçilerinin dağınıklığında sizce başka ne gibi faktörler etkili olmaktadır?


8. Kamuoyunda, devletimizin ve milletimizin bir hedefi, milleti ve kurumlar birleştirecek bir kızıl elmasının bulunmayışı, güç kaybına yol açıyor; bu eksiklik, milliyetçilerin birliğini de olumsuz etkiliyor görüşü var. Bu görüşe katılıyor musunuz? Katılıyorsanız, bugünkü dünya şartlarında, tarihî ülküler de dikkate alınarak, nasıl bir millî ülkü tarif edilebilir?

İletişim bilgileri
Seçkin bir Türkçü aydın grubu içinde karşılıklı danışmayı sürdürmek istiyoruz. Sizin için bir mahzuru yoksa lütfen eposta ve cep telefon bilgilerinizi de giriniz. (Zorunlu değildir.)

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar