‘TARİHİYLE YÜZLEŞECEK’ BAŞKA BİRİLERİNİ BULUN!

Burası kanla yıkanmış ve tarihinin her anıyla kucaklaşmış , tüm bedelleri ödemiş bir milletin toprağı.. Gidin İsveç’de soykırımdan kurtulan 3-5 Laponla yüzleşin, sonra Florida’da , Dakota’da Kızılderililerle yüzleşin,  Fransa’da Cezayirlilerle yüzleşin,  Afrika’da tüm soyları kıranlarla yüzleşin...


Dersim fırtınası esti 2 hafta boyunca.burada.. Tüm ekranlarda..ve yazılı basında! Başbakan kendi adına ‘katliamdan dolayı’ ÖZÜR bile  diledi…

‘Ermeni katliamı’ için  düzenlenen  özür kampanyalarını da,   Pontus ve Süryani ‘soykırım’iddiaları takip etmişti…  Tüm bunlar için ÖZÜR DİLENMELİYDİ… Türkiye büyük bir milletti.. tarihiyle yüzleşmekten mi çekinecekti!

Batı batarken tüm kartlarını ortaya serdi..

Dışardan Türkiye KUŞATILIRKEN,  içerdeki işbirlikçiler  ‘tarihle yüzleşme’  senaryosunun aktörleri… Bu milletin ruhu çökertilmeli… Avrasyanın kilidini kırmak için küresel çete çok çabalıyor:  Yavaş adımlarla ilerliyor,  sinsice ve temkinli!

 

Dersim tartışmaları ortasında , Zaman gazetesi yazarı Ali H. Aslan  Washington’dan bildirmişti::

Dersimli Kürt Alevilerden, 19 30’lardaki katliam ve sürgünden dolayı devletin özür dilemesi, Türkiye’nin batı ve ABD’deki imajına özellikle Amerikan Kongresinde hareket kabiliyetine olumlu etkilerde bulunacaktır..’

 

Türkiye tarihini hep reddettiği için batıda ‘demokrat’ görülmüyor’ demişti..O nedenle başbakanın  Dersim ÖZÜRÜ’nün, ‘imajımızı’ düzelttiğini söylemişti!

19 Aralık ‘a dikkat!

 

 

ÖZÜR’ler ve ‘tarihiyle yüzleşme’  ‘projenin giriş bölümünde!

Beklenen sonuç ise  Sarkozy’nin meclisinde,  Amerikanın federal mahkemelerinde…

19 aralıkta Los Angeles  federal mahkemesinde  Türkiye aleyhine açılmış  iki  dava görülecek!

Geçen yıl    1915’de Ermeni mülklerine el konduğu’ iddiasıyla açılan bu 2  dava, Türkiye’den TOPRAK ve TAZMİNAT talebini yineleyecek. Kıbrıs’da oynanan senaryo aynen tekrar edilecek.

Los Angeles federal mahkemesinde  Kasapyan,  ‘Madem ‘özür’ de diliyorsunuz,  artık topraklarımızı geri verin!’ diyecek! .Talep ettikleri topraklar:   Adana İNCİRLİK civarı!  Amerikan üssünün kapladığı alanın tamamı!

İkinci  dava,  TC merkez bankası ve TC Ziraat Bankası aleyhine açılmıştı.  O da 19 Aralıkta yeniden görüşülecek…

Zaman gazetesinden Ali Aslan’ın yazısının yayınlandığı gün, 6 aralık 2011’de, Amerika’da Harut Sassounian imzasıyla bir makale yayınlandı…

http://www.panorama.am/en/politics/2011/12/06/h-sassounian/

Sassounian,  ‘ Mahkeme, Ermeni taleplerini haklı bulursa,  Türk bankalarının Amerika’daki varlıklarından, bu  tazminat miktarına  el koyabilir ve bu parayı  mülkü gaspedilmiş Ermeni ailelere verebilir’ diyor.

Sonra ekliyor… ‘Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne de aynı taleple gidilmesiyle daha çok yol katedilebileceği’ni belirtiyor..

‘Avrupa KOnseyi üyesi olan  Türkiye, AİHM’ in kararlarını uygulamak zorunda kalacaktır!’ diyor..

O arada Sarkozy de ne tesadüf, 19 Aralık tarihini zikrediyor… ASALA avukatı Patrick Deveciyan’ın  mimarı olduğu ‘Ermeni Soykırımını İnkar yasası’ yeniden pişirilip Türkiye’nin önüne konuyor!

Ermeni -Kürt ittifakı: Ekonomik işbirliği

1 hafta içinde küresel medya  ardarda ilginç haberlerle dolup taşıyor…

Sarkozy,  10 aralıkta, Ermeni cumhurbaşkanı Sarkisyan’ı, Fransa’da Ermeni nüfusun en yoğun yaşadığı Marsilya’da ağırlıyor!

Sarkisyan, Ermeni cemaatine  ‘Türkler tarihleriyle yüzleşecek!’ diyor. Türklere,  Ermeni Soykırım anıtı önünde diz çöktüreceğini söylüyor!

12 aralık tarihli Hürriyet Daily News’da Erivan’ı ziyaret eden Diyarbakırlı işadamları haberi yeralıyor.

Diyarbakır Ticaret odası  başkan yardımcısı Diyadin Gezer, 50 işadamıyla gittiği bir haftalık   Erivan  ziyareti sonunda  ‘Ermenistan’la 300 milyon dolarlık ticaret hacminin 5 kat artacağı müjdesini’ (!) veriyor. Tarihsel Ermeni-Kürt ittifakı mali çerçevesine oturtulmuş görünüyor!

Ve 14 aralık tarihli Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi haberi:

 

‘Amerikan Temsilciler Meclisinden geçen 306 sayılı karara gore, Türkiye’nin  Ermeni soykırımı sonucu ele geçirdiği   hristiyan kilise mülklerini iade etmesi bekleniyor.’

Kararda:

‘Bugün Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde   bir zamanlar çoğunluğu oluşturan hristiyan medeniyetinin mensuplarına  yapılan baskının derhal sonlandırılması’ dayatması da  yeralıyor.

 

‘TARİHİYLE YÜZLEŞEN’ ve ‘ÖZÜR DİLEYEN’ zevata tek bir sözümüz var:

TARİHİYLE YÜZLEŞECEK BAŞKA BİR MİLLET BULUN!

AMERİKA’YA, İNGİLTERE’YE, ALMANYA’YA, İSVEÇ’E NORVEÇ’ E    GİDİN !

Burası kanla yıkanmış ve tarihinin her anıyla kucaklaşmış , tüm bedelleri ödemiş bir milletin toprağı.. Gidin İsveç’de soykırımdan kurtulan 3-5 Laponla yüzleşin, sonra Florida’da , Dakota’da kızılderililerle yüzleşin,  Fransa’da Cezayirlilerle yüzleşin,  Afrika’da tüm soyları kıranlarla yüzleşin.. Kıbrıs’ta Kerkük’de Diyala’da, Filistin’de, Balkanlar’da , toplu mezarların önünde naralar atanlarla yüzleşin! Özür diletin onlara sıkıysa! ‘Tarihinizle yüzleşin!’ deyin…

BURADA SİZE SADECE SUSMAK DÜŞER!

 

Banu Avar

banuavar@superonline.com

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar