TikTok’ta Doğu Türkistan Videosu Yasaklandı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

TikTok’ta Doğu Türkistan Videosu Yasaklandı

TikTok isimli gençlerin yogun kullandığı video paylaşım patformunda bir kullanıcının Doğu Türkistan’a dikkat çekmek için çektiği video yasaklandı.

27 Kasım 2019
Kocafurkan Dinçaslan

TikTok isimli gençlerin yogun kullandığı video paylaşım patformunda bir kullanıcının Doğu Türkistan’a dikkat çekmek için çektiği video yasaklandı. TikTok Çin’deki ismiyle Douyin uygulamasında Feroza Aziz “Yapmanız gereken ilk şey kirpik kıvırıcınızı kapmak, kirpiklerinizi belirgin şekilde kıvırmak” diyerek sıradan bir makyaj videosu şeklinde başlıyor ve sonrasında “Şimdi bırak ve şu anda Çin’de neler olup bittiğini araştırmak için telefonunu kullan” diyerek Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan hakkında farkındalık yaratmak istiyor.

Paylaşım çok sayıda kullanıcıya ulaştıktan sonra ilk önce hassas içerik olarak gösterilmeye başlandı daha sonra da hesap askıya alındı. Feroza Aziz açıklama yaparak “Masum Müslümanları toplama kamplarına alıyor,, aileleri birbirlerinden ayırıyor, kaçırıyor, öldürüyorlar. Bu başka bir soykırım, henüz kimse bunun hakkında konuşmuyor.” dedi ve sosyal medya hesabından “Birleşmiş Milletler’in Sudan’a yardım etmesini sağladık, çünkü farkındalık yarattık. Çin için de aynısını yapabiliriz” şeklinde çağrıda bulundu.

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları