“Devlet Kuran Kahraman” için

TÜRK DÜNYASININ BAŞI SAĞOLSUN! RAUF DENKTAŞ UNUTULMAYACAKTIR   KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Türkü’nün lideri ve şahsen “manevi babam” olan Rauf Denktaş’ın vefatından dolayı büyük üzüntü içindeyim. Yalnız Kıbrıs Türkü değil, 250 milyonluk Türk Dünyası yiğit, kahraman bir evladını kaybetmiştir. Bir dava adamını kaybetmenin ötesinde, bir “tarih” göçmüştür…  Sürgündeki Doğu Türkistan Hükümeti olarak; Türkistan Türkü’nün de […]


Paylaşın:

TÜRK DÜNYASININ BAŞI SAĞOLSUN!

RAUF DENKTAŞ UNUTULMAYACAKTIR

 

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Türkü’nün lideri ve şahsen “manevi babam” olan Rauf Denktaş’ın vefatından dolayı büyük üzüntü içindeyim. Yalnız Kıbrıs Türkü değil, 250 milyonluk Türk Dünyası yiğit, kahraman bir evladını kaybetmiştir. Bir dava adamını kaybetmenin ötesinde, bir “tarih” göçmüştür…  Sürgündeki Doğu Türkistan Hükümeti olarak; Türkistan Türkü’nün de manevi lideri olan Denktaş’ın son nefesine kadar sürdürdüğü milli mücadelesinden her zaman ilham almaya devam edeceğiz…  Hepimizin başı sağolsun… Türk Dünyası’nın başı sağolsun. ..

 

İSMAİL CENGİZ

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Başbakanı

 

 

Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Başkanı İsmail Cengiz’in temennilerine katılıyor; bütün Türk âlemine başsağlığı diliyoruz;

 

“Çözümsüzlük çözüm değildir” diyerek, Kıbrıs’ımızı da satmaya kalkanlara ve destekleme gafleti gösterdiğimiz “Yes be Annem” cileri sırtından atan şuurlu Kıbrıs Türklüğü uyanıklılığının, Türkiye Türklerine de sirayet etmesini yüce Tanrı’dan diliyoruz.

 

Son asırda Türk milletinin yetiştirmiş olduğu en büyük devlet adamı Rauf Denktaş’ın makamının Cennet olmasını dileyip, yöneticilerimize ve onları destekleyen kendisini milliyetçi zannedenlere de millî şuur uyanıklığı vermesini Allah’tan diliyoruz. 14.01.2012

İbrahim Metin

BAŞSAĞLIĞI

Türk alemi bir büyük öncü liderini kaybetti. Kıbrıs Türkünün sembol lideri Rauf Denktaş ebediyete intikal etti.

Türklük;

Dünün de değil, bugünün değil, yarınların da insanlığın güvencesidir.

Tarih boyunca; Asya’da, Avrupa’da Afrika’da, Ortadoğu’da  haksızlık, zülüm ve adaletsizliğe karşı, huzurun, güvenin ve insani değerlerin temsilciliğini yapan Türk Milleti, her dönem kahramanları ile var olmuştur.

Her zor dönem kendi kahramanını ortaya çıkarır.

Yavru vatan Kıbrıs’ta, Girit ve Rodos’ta olduğu gibi Türklüğün silinmesi ihanetleri karşısında Dr. Fazıl Küçük’le birlikte mücadele eden ve bağımsız devlet kurmayı başaran Rauf Denktaş da adını, ölümsüzler listesine yazdırmıştır.

Bu Mücadeleci Türk Bahadırını saygıyla, minnetle anarken Türk Milletine başsağlığı diliyorum.. 14 Ocak 2012

Nurullah AYDIN

Devlet Bahçeli’nin Aydın Denktaş’a gönderdiği başsağlığı mesajı şöyle: “KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı ve Türk milletinin unutulmayacak isimlerinden olan muhterem eşiniz Sayın Rauf Denktaş’ın vefatından büyük bir üzüntü duydum.

Kıbrıs Türklüğü onun liderliği ve eşsiz mücadelesiyle karşısına dikilen barikatları aşmış, bağımsızlık ve varlık haklarını elde etmiştir. Hayatını KKTC’nin tanınmasına, eşit ve onurlu bir şekilde hak ettiği yere ulaşmasına vakfeden bu büyük insanı Türk milleti asla unutmayacak ve emanetine gözü gibi bakacaktır. Bu vesileyle merhum eşinize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor; şahsınıza, ailenize, Kıbrıs Türklüğüne sabır ve başsağlığı dileklerimi iletiyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar