Türkiye’ye yine tuzak kuruldu!

Türkiye’yi yönetenler açılım politikalarını sürdürürken, PKK saldırılarının neden birdenbire bu kadar arttığı konusunda şüpheler var!Tayyip Erdoğan’ın yağmasa da gürlemesi, birdenbire aslan kesilmesi, kara harekâtı olmaksızın, Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarının bombalanması için emir vermesi, hemen herkesi memnun etmiş görünüyor. Fakat bu işin içinde bir bit yeniği var! ***Prof. Dr. Özer Ozankaya, “AKP’nin taşan sabrının asıl sebebi, […]


Türkiye’yi yönetenler açılım politikalarını sürdürürken, PKK saldırılarının neden birdenbire bu kadar arttığı konusunda şüpheler var!
Tayyip Erdoğan’ın yağmasa da gürlemesi, birdenbire aslan kesilmesi, kara harekâtı olmaksızın, Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarının bombalanması için emir vermesi, hemen herkesi memnun etmiş görünüyor. Fakat bu işin içinde bir bit yeniği var!

***
Prof. Dr. Özer Ozankaya, “AKP’nin taşan sabrının asıl sebebi, Türkiye’nin Suriye’ye saldırmasını sağlamak olmasın?”  diye soruyor:
 “PKK eşkıyalığını tepeleyip önlemenin zorunlu yolu olan silahlı mücadeleye yıllarca uzak duran AKP iktidarının, ‘Artık sabrımız tükendi’ söyleminin içtenliğine inanmamak gerekir.

AKP iktidarının PKK ile ciddi mücadele etme niyeti olsaydı, bugüne gelmeden, BOP’un eş-başkanı olarak ABD hükümetini  çoktan bu cinayet örgütünü desteklemekten vazgeçmeye çağırması, bunun için de tüm ulusal kamuoyunun bu yolda desteğini  almaya en büyük özeni göstermesi gerekirdi.  

Oysa AKP iktidarının bugüne değin izlediği zikzaklardan oluşan politika, gerçekte ‘Habur utancı’ ve ’Türk Silahlı Kuvvetlerini bir kurum olarak yıpratma faciası’ diye nitelenebilecek olan ve ulusal bağımsızlık ve birliğe, yurt bütünlüğüne tümden aykırı olan bir BOP politikasıdır.

Bu gerçek karşısında, ABD güdümündeki PKK’nın, her biri canımızın bir parçası olan  yurt çocuklarına yönelttiği cinayetlerin yoğunlaşmasının ve AKP iktidarının da birdenbire ‘Sabrımız taşıyor, bıçak kemikte..’ söylemi tutturmasının asıl amacı, kamuoyunu aldatan geçici bir görüntü yaratıp Türkiye’nin Suriye’ye saldırmasını sağlamaktır. BDP’nin de bu oyunun bir figüranı olduğu görüşündeyim.”

Yazının devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=19439

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar