Turan Yazgan’ı kaybettik – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Turan Yazgan’ı kaybettik

Turan Yazgan Hocamızı kaybettik Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu ve Başkanı, bütün ömrünü Türklük davasına adayan, büyük fikir adamı, Türk Dünyasının seçkin önderlerinden Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız bu gün (22 Kasım 2012 Perşembe) sabaha karşı ruhunu Sahibine teslim etmiştir. Türk Dünyasına hizmetlerinden dolayı 250’ye yakın plaketle ödüllendirilen, yurtiçi ve yurtdışındaki pek çok üniversiteden “fahri […]

22 Kasım 2012
Milli Düşünce Merkezi

Turan Yazgan Hocamızı kaybettik

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu ve Başkanı, bütün ömrünü Türklük davasına adayan, büyük fikir adamı, Türk Dünyasının seçkin önderlerinden Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız bu gün (22 Kasım 2012 Perşembe) sabaha karşı ruhunu Sahibine teslim etmiştir.

Türk Dünyasına hizmetlerinden dolayı 250’ye yakın plaketle ödüllendirilen, yurtiçi ve yurtdışındaki pek çok üniversiteden “fahri doktora” unvanı alan Turan Yazgan’a son olarak da, Milli Düşünce Kuruluşları ve Yayınları Birliği (DÜŞ-KUR) tarafından düzenlenen büyük bir törenle “Türkiye ve Türk Dünyasına Hizmet Ödülü” verilmişti.

Evli, 3 çocuk ve 2 torun sahibi olan Hocamızın aile efradına, yakınlarına, sevenlerine ve Türk Dünyasına Allah’tan sabır ve başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Merhumun cenazesi 24 Kasım 2012 Cumartesi günü İstanbul Fatih Camiinde, ikindi nazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Kozlu Mezarlığında toprağa verilecektir.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları