Türkçülüğün Esaslarının 100. yılı

Türkçülüğün Esasları’nın 100. yılına özel, sadece 1923 adet hazırlanan bu çalışmaya Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak kişiye özel seri numarası koyuldu.


Paylaşın:

Binlerce yıl boyunca Türk milletinin bir şuur hâlinde yaşadığı milliyetçilik; bundan tam 100 yıl önce, Türk milletinin yetiştirdiği en büyük beyinlerden biri olan Ziya Gökalp tarafından, kıymetli bir eser ile fikir sistemi hâline getirildi. O eser Türkçülüğün Esasları idi. 100 yıl önce sistemli hâle getirilen Türkçülüğün bugünkü temsilcileri, kendilerini muhasebeye çekmek istiyorlarsa bakacakları eser Türkçülüğün Esasları’dır. İşte Töre Devlet Yayınevi de hem bu muhasebeyi yapabilmek hem de 100. yılında Türkçülüğün Esasları için bir hatıra olması adına bir çalışma meydana getirdi.

Türkçülüğün Esasları’nın 100. yılına özel, sadece 1923 adet hazırlanan bu çalışmaya Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak kişiye özel seri numarası koyuldu. Termo deri üzerine yaldızlı baskı hâlinde hazırlandı, kapağın içinde ise bu kitaba özel kalınlıkta ivory kâğıt kullanıldı. Ayrıca bu çalışma hem eserin yazıldığı halin tıpkı basımıyla hem de günümüzde kullanılan Latin harfleriyle herhangi bir sadeleştirme yapmadan hazırlandı.

Satın almak için tıklayınız.

Boyut: 13,5 x 21

Sayfa Sayısı: 342

Basım Tarihi: Aralık 2023

Kapak Türü: Kutulu Termo Deri Kapak

 

Yazar

MDM

1 Yorum

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar