Türkiye’de Şiddet ve Çözüm Yolları Sempozyumu Programı Belli Oldu

8-9 Ekim 2022 tarihinde Ankara Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nde yapılacak Türkiye'de Şiddet ve Çözüm Yolları Sempozyumu'nun etkinlik programı belli oldu.


Millî Düşünce Merkezi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 8-9 Ekim 2022 tarihinde Ankara Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek Türkiye’de Şiddet ve Çözüm Yolları başlıklı sempozyumun tüm hazırlıkları tamamlandı. 2 gün boyunca şiddetin tüm alt başlıklarıyla ilgili konuların derinlemesine ilgilenileceği etkinlikte 40’tan fazla sunum yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Sanatçılarının hazırladığı şiddet temalı gösterilerle zenginleşecek toplantıya ait etkinlik programı ise kesinleşti.

Program Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ ve Millî Düşünce Merkezi Genel Başkanı Sayın Hakan PAKSOY’un açılış konuşmalarıyla başlayacak.  Bu zamana kadar şiddet sonucu katledilmiş tüm insanların anısına fidanlar dikiminin ardından 2 günlük yoğun programa geçilecek.

Aralarında Türk Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan GÜLLÜ, Diyanet İşleri Başkanlığı Eski Kadın Kolları Başkanı Ayşe SUCU, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Selcan TAŞÇI, Ankara Barosu İlk Kadın Başkanı Sema AKSOY, Gazi Üniversitesi Eski Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk TOKUÇOĞLU, Pamukkale Üniversitesi Öğr. Gör. İkbâl VURUCU, Yazar- Şair Yağmur TUNALI, S Kuşağı Platformu Kurucularından ve DP Genel Başkan Yardımcısı İlay AKSOY gibi isimlerin de davetli konuşmacı olarak katılacakları etkinliğin ilk akşamında (Cumartesi) saat 19.00’da Atatürk Orman Çiftliği Gazi Park içindeki Belpa Restaurant’ta Gala Yemeği düzenlenecektir. Gala Yemeği ücretsiz olup kontenjan 80 kişi ile sınırlıdır.

İkinci gün çalışmalarının tamamlanmasının ardından tüm katılımcılara belgeleri takdim edilerek etkinlik sona erecek. Yapılan tüm sunumlar ileride bildiri kitabı olarak yayımlanacak ve tüm Türkiye’nin istifadesine sunulacaktır.

Katılımcıların salona ulaşımları belli noktalardan kaldırılacak otobüsle sağlanacak.

Güzergâh:

(8 Ekim 2022 Cumartesi)

09.00 Ankara Kızılay Güvenpark’tan Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’ne hareket

18.15  Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nden AOÇ Gazi Park’a hareket

23.00 AOÇ Gazi Park’tan Kızılay Güvenpark’a hareket.

(9 Ekim 2022 Pazar)

09.00 Ankara Kızılay Güvenpark’tan Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’ne hareket

18.00 Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nden Kızılay Güvenpark’a hareket.

 

Not: Kendi aracı ile gelecekler için Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nin adresi

Kuşcağız, Sanatoryum Cd. No:263, 06280 Keçiören/Ankara 

 

Atatürk Orman Çiftliği Gazi Park Belpa Restaurant’ın adresi

Bahçekapı Mah., Atatürk Orman Çiftliği Küme Evleri Sok., No:116F, Etimesgut, Ankara, Türkiye

 

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar