Üsküp Belediyesinden İzmir’e yardım eli – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Üsküp Belediyesinden İzmir’e yardım eli

Üsküp Belediyesi, 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen depremde zarar gören İzmirli depremzedelere maddi yardım edeceklerini açıkladı.

3 Kasım 2020
Esra Çam
30 Ekim İzmir depremi

Üsküp Belediyesi Kent Konseyi, İzmir’de meydana gelen depremin ardından olağanüstü toplantı düzenledi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, depremden etkilenen İzmir halkı için 3 milyon denar (50 bin avro) yardım  kararı alındığı bildirildi.

Üsküp Belediye Başkanı Petre Şilegov,  doğal afet zamanlarında dayanışmanın önemine dikkat çekerek sıkıntı içerisinde olan dostlara yardımın gerekli ve kaçınılmaz gördüğünü ifade etti.

 Sağduyulu Başkan Şilegov, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e,  depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için taziye dileklerini ileterek yaraların bir an önce sarılması ve normal hayata en kısa sürede dönülmesi temennisinde bulundu.

(Kaynak: https://timebalkan.com/uskup-belediyesinden-izmire-3-milyon-denar-yardim/02.11.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları