Yağmur Atsız vefat etti

Nihal Atsız'ın oğlu yazar ve gazeteci Yağmur Atsız, Almanya'nın Köln kentinde vefat etti. Millî Düşünce Merkezi olarak Atsız'a Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz.


Paylaşın:

Nihal Atsız’ın oğlu yazar ve gazeteci Yağmur Atsız, Almanya’nın Köln kentinde vefat etti. Millî Düşünce Merkezi olarak Atsız’a Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz.

“Yağmur Atsız, Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başladı. Daha sonra Almanya’ya giderek Bonn Üniversitesi’nde öğrenim gördü. 1967’de buradan mezun olduktan sonra bir süre Türkiye’de Basın-Yayın Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı. 1971’de Almanya’ya geri dönen Atsız, televizyon ve radyo kurumlarında film yapımcılığı ve politika yorumculuğu yaptı. 1977’den itibaren iki yıl boyunca Bonn Büyükelçiliği’nde basın danışmanlığı görevinde bulundu. Nokta, Pazar Postası, Yeni Yüzyıl, Milliyet, Tercüman, Maya, Türk Edebiyatı gibi gazete ve dergilerde yazılar yazdı. 31 Aralık 2014 tarihine kadar Star gazetesinde yazmıştır. 10 Mayıs 2016 tarihinde Karar gazetesinde yeniden köşe yazarlığına başladı, fakat geçirdiği beyin hastalığı nedeniyle yazılarına son vermek zorunda kaldı.”

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar