10 Temmuz 2021 Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'de 24 saatte yaşanan şiddetin çetelesini tutuyoruz.


Antalya’nın Manavgat ilçesinde karetta karettaya eziyet edip, fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşan iki Rus turiste ülkelerine dönmek üzereyken para cezası uygulandı.

Kaynak

İstanbul Karaköy’de iki kişi bilinmeyen bir sebepten kavga ederken biri diğerini darp etti. Olayı görüp müdahale etmeye çalışan 2 kadın, taraflardan birinin saldırısına uğradı.

Kaynak

Düzece’de düğün magandası 1 kişinin ölümüne, 1 kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Kaynak

03 Temmuz’da Muş’ta bir Kuran kursunda 12 yaşındaki bir çocuk tuvalet kapısında asılı halde bulundu. Hastahaneye kaldırılan çocuğun hayati tehlikesi sürerken, Diyarbakır’da yaşayan çocuğun ailesi durumun şüpheli olduğunu ve araştırılması gerektiği belirtti.

Kaynak

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde evin önündeki yolun kullanılması konusunda  komşular arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı.

Kaynak

Kütahya’da şiddet gördüğü gerekçesiyle KADES’e başvuran kadın, ekipler gelene kadar eşini bıçakladı. Kadın polis ekibince gözaltına alınırken, eşi hastahaneye kaldırıldı.

Kaynak

Sivas’ın Divriği ilçesinde 74 yaşındaki Hasan Ali Dalkıran’ın cesedi kırsalda bulundu. Dalkıran’ın ayı saldırısına uğradığı düşünülüyor. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak

İstanbul’da 1 kadın daha kıskançlık sebebiyle eşi tarafından katledildi. Kadının daha önce de şiddet gördüğü gerekçesiyle ayrılmak istediği kocasını polise şikayet ettiği, akrabaları tarafından ayrılmalarına engel olunduğu iddia edildi.

Kaynak

Aydın’ın Didim ilçesinde bir kişi tartıştığı kişiyi vurdu.

Kaynak

Sinop’ta yabancı uyruklu bir adam karısını katletti. Çıkan kavgada bir kişi yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.

Kaynak

Samsun Spor kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla yeni bir forma tasarladı. Tasarım  “Dünyanın en ağır forması” etiketiyle Samsun Spor’un resmi Twitter hesabından tanıtıldı.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.




Benzer Yazılar