Rusya’da fiyat artışı durdurulamıyor

Rusya'da hayat pahalılığı insanların şikayet ettikleri konuların başında geliyor. Sebze, meyve, un, yağ gibi temel gıda ürünlerinin fiyatındaki artış durdulamıyor.


Rusya'da fiyat artışı

Rusya’da hayat pahalılığı

Rusya’da sebze, meyve, un, yağ gibi temel gıda ürünlerinin fiyatındaki artış durdulamıyor. Konu ile ilgili Rusya devlet başkanı Putin, bakanlık kurulu ile görüştü. Artan fiyatların durdurulması gerektiğini, sorunun zamanında çözülmesini, bu artışın kabul edilemez olduğunu belirten Putin, bu durumun halkın gözünde yetkileleri daha da kötüleştirdiğini söyledi.

Kurulun açıklamalarına ‘bana masal anlatıyorsunuz’ karşılığını veren Putin, “halkın geliri düşüyor, işsizlik artıyor ama gıda fiyatlar yükseliyor. Bu şaka değil” dedi.

Fiyat artışının salgınla ilgisi olduğunu kabul etmeyen Putin, sorunun hızlı bir şekilde çözümü noktasında Bakanlar Kurulu’nu uyardı. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin konuyu kendisinin ele alacağını belirtti.

Kaynak: (https://govoritmoskva.ru/news/256619/)

Yazar

Güntülü Yıldırım

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.