Sosyal Bilimler Alanında 2022’nin En İyi Kitapları

Karar gazetesi jürisi sosyal bilimler alanında 2022’nin en iyi kitaplarını seçti. İskender Öksüz, Taha Akyol, Altay Tayfun Özcan ve İbrahim Kiras’tan oluşan jürinin seçtiği kitaplar arasında, Millî Düşünce Merkezi yazarlarının çalışmaları da yer aldı.


Paylaşın:

 

İskender Öksüz, Taha Akyol, Altay Tayfun Özcan ve İbrahim Kiras’ın yer aldığı Karar gazetesi jürisi, sosyal bilimler alanında 2022 yılının en iyi kitaplarını belirleyerek okuyuculara önerdi.

Karar gazetesi jürisinin seçimlerine göre, Millî Düşünce Merkezi’nin sürekli yazarlarının eserleri de yer aldı.

Buna göre, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun’un “Kara Kam Türk Bitig (Türk Destanı)” ile “Nehir Destan Oğuzname (Oğuz Bitig)” isimli eserleri, Prof. Dr. İskender Öksüz ile Prof. Dr. Konuralp Ercilasun’un birlikte hazırladıkları “Çin Dünyayı Ele mi Geçiriyor?”, Prof. Dr. Nesib Nesibli’nin yazdığı ve Azerbaycan’da yayımlanan “Türkçü Düşüncenin Esasları”, Prof. Dr. Hasip Saygılı’nın “Antep Harbi’ne Yeniden Bakmak” ve Prof. Dr. Konuralp Ercilasun’un “Türk Devrimi ve Atatürk” isimli çalışmaları, 2022 yılının sosyal bilimler alanında en iyi kitapları arasında sayıldı.

Karar gazetesi jürisinin sosyal bilimler alanında yaptığı belirlemeleri hakkında aşağıdaki bağlantıdan daha geniş bilgi alınabilir.

Gelecek kaygılarının köklerine eğilen sayfalar (26/12/2022)

 

 

 

 

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar