22 Haziran Türkiye’nin şiddet karnesi

22 Haziran itibariyle Türkiye'nin şiddet karnesini sunuyoruz.


Antalya’da anne dehşeti yaşandı. 35 yaşındaki kadın cadde ortasında düşük yaptığı 5.5 aylık bebeğini çöpe attı. Polis ekiplerinin çöpten bulduğu bebek cesedinin  kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için adli tıp birimine götürüldü. Anne ise tedavi altına alındı.

Kaynak

Geçen yıl Mart ayında evli ve 4 çocuk babası olduğunu öğrendiği sevgilisinden ayrılmak isteyen kadın, ensesinden tabanca ile vurulmuştu ve 43 yaşındaki zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Tutuklu,  aradan geçen iki yıl içinde de uslanmayarak yaraladığı kadına ölüm tehditleri yağdırmaya devam ediyor.

Kaynak

Kayseri’de, boşandığı ama birlikte yaşamaya devam ettiği eşiyle şiddetli geçimsizlik sonucu evinden ayrılan kadın, bu sabah işine giderken birlikte yaşadığı eski eşi tarafından öldürüldü. Katil eş de olayın ardından intihar etti.

Kaynak

Hayvan Hakları Yasası Hemen!

Antalya’da bakılan yavru kedileri çöp kutusuna atıp üstüne çişlerini yapıp, kusup kapağı kapatıp gittiler! İşyeri çalışanlarının sesleri duymaları üzerine yavrular kurtarıldı. Yıkandı, temizlendi. Kamera görüntüleri incelenip şikayetçi olunacağı belirtildi.

Kaynak

Öyle bir haber ki ne tarafından tutulsa elde kalıyor!

Dört yıl önce yeğeni ile Bodrum’da uygunsuz şekilde bulunan bir gazeteci hakkında dava açıldı. Yıllar sonra olayın tekrar gündeme gelmesiyle birlikte gittiği bir spor salonunda darp edildi.

Kaynak

Pis zihinlerinizi temiz çocuklarımızdan çekin!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin çekildiği ama öncülüğünü yine Türkiye’nin yaptığı İstanbul Sözleşmesi’nin imzalandığı 2011 yılından 4 yıl sonra ilk baskısı yapılan bir “çocuk kitabı” bugün sosyal medyada tepkilere neden oldu. “Onlar Ermiş Muradına: En Güzel Türk Masalları” başlığıyla yayımlanan kitapta ensest ilişkiye teşvik ve buna dinin alet edilmesi konuları büyük tepki çekti.

Kaynak

Kars Sarıkamış Sarıçam Ormanları, ülkenin tüm ormanlarını beş sunta şirketine odun yetiştirmek için yıkılıyor. Sosyal medyada “Kuzey ormanları savunması” isimli doğa aktivisti hesap yetkilileri göreve çağırdı.

Kaynak

Adana’da, ilk kez işe başlayan ekonomi ve finans uzmanı bir kadın, yöneticisinin sözlü ve fiziksel tacizine maruz kaldı. Genç kadın durumu yetkililere bildirdi, ancak olay kapatılmaya çalışıldı.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.