“4+4+4=KOD NUMARASI 444” – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

Suriyeliler vatanlarına dönmeli

Millî Düşünce Merkezi Suriyeli sığınmacılar için açıklama yaptı: Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi gerekmektedir. Vatanlarında yaşama hakkı kimsenin elinden alınamaz. Bu insanlar için doğal bir haktır. Bu hak Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir.
_______19 Kasım 2014_______

“4+4+4=KOD NUMARASI 444”

Sakin Öner
Paylaş:

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanken, İmam-Hatip Lisesi mezunu dört beş milletvekiline hazırlatıp eğitimin gündemine soktuğu “4+4+4 Eğitim Sistemi”nin şifresini ve kodunu bizzat kendisi açıkladı. 18.11.2014 tarihinde Ankara’da 155 Eğitim Tesisinin Açılış Töreninde yaptığı konuşmada, daha önce “kindar ve dindar nesil yetiştirme projesi” olarak takdim ettiği bu sistemin, bu özelliklerinin yanısıra “rövanşist ve yandaş nesil yetiştirme projesi” olduğunu da beyan etti.

Biz Türk milliyetçileri olarak İmam Hatip Liselerine ve dinimizin en iyi şekilde öğretilmesine kesinlikle karşı değiliz. Bu okullardan bugüne kadar çok sayıda değerli ve vatansever din alamı, bilim adamı, iş adamı ve politikacı yetişmiştir. Biz bu okulların “Tevhid-i Tedrisat Kanunu’na rağmen diğer okullara alternatif bir okul türü olarak görülüp öğrencilerinin diğer öğrencilerinden farklı bir gözle görülmesine karşıyız. Erdoğan’ın Hürriyet gazetesinin sitesinden alınan manifesto mahiyetindeki bu konuşmasını okuduğunuzda, “4+4+4 Eğitim Sistemi”nin niçin gündeme getirilip hayata geçirildiğini  tam olarak anlayacaksınız. Üzerinde fazla konuşmaya ve yorum yapmaya hiç gerek yok.

“O ZULÜM SONA ERDİ”

“Biz bir kırılma noktası yaşadık. O günler gerçekten çok acıydı. Bir daha o günleri inşallah görmeyeceğiz. 28 Şubat’ta İmam Hatip’in ortaokul bölümleri kapatıldı. Bir baba olarak bu acıyı çok iyi bilirim. Bu sıkıntıyı çekmemiş olanlar bunu anlamaz. Adaletsizliği biz ortadan kaldırdık. Kat sayı adaletsizliğini de son verdik.  

4+4+4 kod numarası 444… Başörtüsü yasağını kaldırdık. O zulüm de artık sona ermiş oldu. İmam Hatip okullarının kapılarındaki kilitleri tek tek söktük attık. Öğrenci sayısı 15 kattan fazla arttı İmam Hatip Liselerinde. Daha çok çalışacağız, hayırseverlerimiz talebi karşılamak için daha çok seferber olacaklar.

ESKİ GÜNLERİN GELMESİNE İZİN VERMEYECEKSİNİZ”

Tüm İmam Hatip öğrencilerinden bir arzum, bir ricam var. Bir İmam Hatipli büyüğünüz olarak söylüyorum. 4 çocuğu da imam hatipte okuyan bir baba olarak söylüyorum. O ESKİ GÜNLERİN GELMESİNE İZİN VERMEYECEKSİNİZ. ESKİ YAŞANANLARDAN İBRET ALACAKSINIZ. ÇALIŞACAKSINIZ, AVRUPA’DA SÜRGÜN GİBİ OKUYAN BÜYÜKLERİNİZİ UNUTMAYIN. SİZLER İBRETİ ALDINIZ, ESKİ TÜRKİYE’YE DÖNÜŞE MAHAL VERMEYECEKSİNİZ. Uzun bir mücadele verdik, başörtüsünü yasakladılar sabrettik. 

“ELİNE SİLAH VE TAŞ ALAN OLMADIK

Bugün özgürce okuyabiliyorsanız bu mücadelenin, sabrın payı var, alın teri var. Nice isimsiz kahramanlar Özal gibi, Erbakan gibi… Burada emekleri var. Çok sayıda gönül arkadaşımızla bu mücadelenin içinde olduk. Demokratik mücadelen şaşmadık. Silah alan olmadık, eline taş alan olmadık. Onlara demokratik hak mücadelesinin ne olduğunu siz gençler öğreteceksiniz.

İçimizden gibi görünen, bizimle gibi görünenler bize ihanet ettiklerinde imam hatip okullarına gereksiz dediklerinde bile yılmadık. İhanete rağmen haklı davamızdan vazgeçmedik. Sizler bugün özgürce eğitim görüyorsanız nice gönül erbabının emeği vardır. 1994 yılında bizzat şahsım ve birçok arkadaşım belediye başkanlığına seçildik. İmam hatipliler olarak emanetin hakkını verdik.  

“İMAM HATİP MEZUNU CUMHURBAŞKANI SEÇİLDİ”

28 Şubat sürecinde imam hatip adeta öcü gibi gösterildi. Son derece haksız ithamlara maruz bırakıldı. Sonuçta ne oldu? Bir imam hatip lisesi mezunu bu memlekete Başbakan seçildi. Arkadaşlarım bakan oldu. İşte şimdi de yine bir imam hatip lisesi mezunu Cumhurbaşkanı seçildi.

“BAŞÖRTÜSÜNE UZANAN ELİ SİZLER GERİ İTECEKSİNİZ”

“Öcü” dedikleri, “gerici” dedikleri, “ölü yıkayıcı mı olacaksın, muhtar bile olmaz” dedikleri insan işte cumhurbaşkanı oldu. 2071 hedeflerimize ulaşmak için çok çalışacağız. BU KUTLU MÜCADELE, ARTIK SİZLERİN SIRTLARINDA İLERLEYECEK. BAŞÖRTÜSÜNE, İNSAN HAKKINA UZANAN ELİ SİZLER GERİ İTECEKSİNİZ. SİZLER MANİ OLACAKSINIZ. SİZİN YÜKÜNÜZ AĞIR. SİZİN YOLUNUZDA ENGELLER VAR. MENZİLE ULAŞACAKSINIZ, YÜREKTEN İNANIYORUM. Gençliğe örnek verecek gençler olacağınıza inanıyorum. “

İşte bütün kavganın temelinde, bu ülkenin çocuklarının ve gençlerinin “KİNDAR+DİNDAR+ RÖVANŞİST+YANDAŞ NESİL” olarak yetiştirilmesi var. Anlayacağınız 4+4+4 Eğitim Sistemi’nin her 4’ünde bu (4) var. Allah çocuklarımızın ve gençlerimizin yardımcısı olsun.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları