6 Temmuz Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'nin şiddet karnesinde 6 Temmuz olaylarını sunuyoruz.


Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı UNESCO’nun kültür mirası listesinde de yer alan antik kentte çöp yığınları çevre tahribatına sebep oluyor.

Kaynak

Yine sağlıkçılara şiddet! Kahramanmaraş’ta bir kişi, üvey bebeğinin muayene ücretini ödemeyeceğini söyleyerek sağlık çalışanını önce rehin aldı daha sonra darp etti.

Kaynak

Yalova’da 2 yaşındaki bebeğiyle tek başına yaşayan bir kadının evine zorla giren şahsın, bu eylemi ilk defa yapmadığı, daha önce de Yalova Subaşı Jandarmasına şikayet edildiği ortaya çıktı. Ayrıca saldırganın adam yaralamaktan cezasının olduğu ve 2.5 yıl hapis yattığı iddialar arasında. Olaydan bir süre sonra şahsın yakalandığı, mağdur kanının sosyal medya hesabından duyurmasıyla öğrenildi.

Kaynak

İstanbul Kağıthane’de Topçu Uzman Çavuş, nişanlısı tarafından, kendi beylik tabancasıyla vurularak öldürüldü. Katil zanlısının, nişanlısını vurduktan sonra soğukkanlı şekilde içeriye girerek polisi beklediği öğrenildi.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.