Türkiye’ye Suriye harekâtı dolayısıyla ekonomik ve askeri yaptırım planı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

_______10 Ekim 2019_______

Türkiye’ye Suriye harekâtı dolayısıyla ekonomik ve askeri yaptırım planı

A. Selim Babaoğlu
Paylaş:
Barış Pınarı Harekâtı
Suriye harekâtı dolayısıyla ekonomik ve askeri yaptırım planı

(https://www.reuters.com/article/us-syria-security-turkey-usa-graham/u-s-senator-plans-sanctions-from-hell-to-hit-turkey-over-syria-operation-idUSKBN1WO1ZK, U.S. senator plans ‘sanctions from hell’ to hit Turkey over Syria operation, 09/10/2019)

Reuters’in haberine göre cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham Suriye’nin kuzeyindeki Kürtçü gruplarla ilgili endişelerini dile getirerek Türkiye’yi Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla yıkıcı ekonomik yaptırımlar ile vurma planı olduğunu ifade etti.

Graham, senatonun askerî ve ekonomik yaptırım kararına karşı Trump’ın muhtemel vetosunu geçersiz kılacak oyu toplayabileceğini öngördüğü belirtti.
Graham, Trump’ın geri çekilme kararını eleştirirken bu kararın tamamen Trump’a ait olduğunu, kararın muhtemel kötü neticelerinin sorumluluğunun da yine Trump’a ait olacağını ifade etti.

Graham, Erdoğan’ın dostları olmadığını, Suriye harekâtı için Türkiye’ye yeşil ışık yakmadıklarını, başkan Trump terk etse bile kongrenin Kürt grupları terk etmeyeceğini söyledi.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları