Abdullah Gül: ABD, çocuklarını barışa feda etti

Abdullah Gül, “Dünya barışı için son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir” dedi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dünya barışını korumak için, en çok ABD’lilerin kendi çocuklarını feda ettiğini söyledi. Takvim gazetesine açıklamalarda bulunan Gül’ün mesajlarının satırbaşları şöyle:“Dünya barışı için, barışı korumak, barışı yapmak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar […]


Paylaşın:

Abdullah Gül, “Dünya barışı için son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir” dedi

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dünya barışını korumak için, en çok ABD’lilerin kendi çocuklarını feda ettiğini söyledi. Takvim gazetesine açıklamalarda bulunan Gül’ün mesajlarının satırbaşları şöyle:
“Dünya barışı için, barışı korumak, barışı yapmak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir. İkinci ülke kim? Türkiye. Böyle köklü gelen bir şey var. İşbirliğimiz gayet sağlam.
Soğuk Savaş döneminde de önemliydi, ama şimdi çok daha fazla önemli. İşbirliğine ihtiyacımız var.
Muhakkak ki bir ailenin içinde bile farklı anlayışlar, görüşler olur. Ama önemli olan ortak hedefler ve çıkarlardır. Bir problem söz konusu değil.”

 

AKP’den tepki: ABD bir yalan imparatorluğu

Gül’e AKP’den şu tepki geldi:
Abdullah Çalışkan (Adana): ABD’liler barışı korumadı, barış havariliğine soyundu. Kaybedilen askerler, barış uğrunda ölen askerler mi? Yoksa dünya hegemonyası, ABD imparatorluğu için ölen askerler mi? ABD için barış anıtı dikilen bir ülke yok. Bu, ABD için utanç verici bir durum. ABD bir yalan imparatorluğu üzerine kuruldu, bu yalanına devam ediyor. ABD’nin barışına dünyanın ihtiyacı yok. Kıtasına çekilirse o zaman dünya barışı sağlanır.
Mehmet Dülger (Antalya): Türkiye’nin ABD ile arasında stratejik ilişki yok. Bir stratejik ilişkide, ne yapıyorsan bildirmek zorundasın. Ama ABD bize bildirmiyor. Bize, “Asker geçsin, müsaade edin” diyorlar. Sonra da askerin kafasına çuval geçirirsin. Olmaz böyle şey.

Haber: Milliyet-İnternet

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar