AKPM Hukuk Komitesi Kıbrıs sorunu hakkında bir bildiri onayladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

AKPM Hukuk Komitesi Kıbrıs sorunu hakkında bir bildiri onayladı

 Avrupa Konseyi Parlamenterler Assemblesi (AKPM) Hukuk ve İnsan Hakları Komitesi toplantısı sırasında Kıbrıs sorunuyla ilgili bir rapor-karar onaylandı. Rapor-kararda, Türkiye’nin 1974 yılında Kıbrıs’a yaptığı askeri müdahale sırasında insan haklarının ihlal edildiği ve bu müdahalenin soruna kalıcı bir çözüm getirmediği belirtildi. Rapor-kararda, ayrıca, Kıbrıs’ın bağımsızlığını koruma amacıyla verilen ikili garantilerin adanın bölünmesine engel olamadığı garantörlerin tartışmalara […]

30 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

 
Avrupa Konseyi Parlamenterler Assemblesi (AKPM) Hukuk ve İnsan Hakları Komitesi toplantısı sırasında Kıbrıs sorunuyla ilgili bir rapor-karar onaylandı.

Rapor-kararda, Türkiye’nin 1974 yılında Kıbrıs’a yaptığı askeri müdahale sırasında insan haklarının ihlal edildiği ve bu müdahalenin soruna kalıcı bir çözüm getirmediği belirtildi.

Rapor-kararda, ayrıca, Kıbrıs’ın bağımsızlığını koruma amacıyla verilen ikili garantilerin adanın bölünmesine engel olamadığı garantörlerin tartışmalara engel olmadıklarını ve böyle garantilerin Kıbrıs’a tek yanlı müdahale için kullanıldığı belirtildi.

Rum Meclisi, AKPM Hukuk ve İnsan Hakları Komitesi’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili onayladığı rapor-kararın, “olumlu” olduğunu açıkladı.

Söz konusu bildirinin gelecek AKPM Zirvesine sunulması bekleniyor.

ABHaber

17-04-2011

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları