Şam Büyükelçiliği’nden acil kodlu uyarı

 25.03.2011   25.03.2011 Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği Suriye’de yaşanan olaylar sebebiyle bu ülkede bulunan Türk vatandaşlarına yönelik acil koduyla bir uyarı yayınladı. Büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan acil uyarı metninde, Suriye’de yaşayan vatandaşların olayların yaşandığı yerlerden uzak durmaları tavsiye edilirken elçilikle 24 saat irtibat kuracakları telefon ve mail adresi verildi. Büyükelçiliğin internet adresinde “acil uyarı” koduyla Suriye’de […]


Paylaşın:

 
25.03.2011 
 
25.03.2011

Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği Suriye’de yaşanan olaylar sebebiyle bu ülkede bulunan Türk vatandaşlarına yönelik acil koduyla bir uyarı yayınladı. Büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan acil uyarı metninde, Suriye’de yaşayan vatandaşların olayların yaşandığı yerlerden uzak durmaları tavsiye edilirken elçilikle 24 saat irtibat kuracakları telefon ve mail adresi verildi.

Büyükelçiliğin internet adresinde “acil uyarı” koduyla Suriye’de bulunan Türklere yönelik uyarılar yapıldı. Şam Büyükelçiliği internet sayfasında yer alan açıklamada, “Bilindiği üzere, Suriye’de son günlerde, bazı şehirlerde toplumsal olaylar meydana gelmiştir. Bu olayların en şiddetli yaşandığı şehir Daraa olmuştur. Bugün alınan bilgilere göre, Cuma namazından sonra çeşitli şehirlerde (Daraa, Şam, Halep, Deir Ez Zor, Hama, Homs, Kamışlı, Banyas) farklı çapta da olsa, toplumsal olaylar patlak vermiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında Suriye’de yaşayan vatandaşların mevcut şartlarda; olayların meydana geldiği mahallerde bulunmamaları, tesadüfen bulundukları yerde bu tür olaylar yaşanması halinde olay yerinden ivedilikle ayrılmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Açıklamada ayrıca büyükelçiliğe 24 saat boyunca ulaşılabilecekleri belirtildi. Yapılan açıklamada ihtiyaç halinde irtibat kurulabilmesi amacıyla büyükelçiliğin telefon numaraları ve e-posta adresi verildi.

CİHAN
 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar