Aselsan’ın ‘Sarp’ı Orta Asya yolunda

ASELSAN, Kazakistan'ın ihtiyacı kapsamında SARP DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi'ne yönelik yeni bir sözleşme imzaladı.


Kazakistan

Aselsan’ın ‘Sarp’ı Orta Asya yolunda

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, ASELSAN’ın, çeşitli kara ve deniz platformlarında kullanılabilen farklı konfigürasyon ve kalibrelerde geliştirdiği uzaktan komutalı silah sistemleri 20 farklı ülkenin envanterinde yer alıyor.

ASELSAN ve Kazakistan’daki iştiraki Kazakhstan ASELSAN Engineering (KAE), Kazakistan’ın askeri ve sivil alanlardaki ihtiyaçlarının azami düzeyde karşılanması amacıyla üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Bu kapsamda ASELSAN, Kazakistan’ın ihtiyacı kapsamında SARP DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’ne yönelik yeni bir sözleşme imzaladı.

***

(Kazak lehçesinde)

Аselsan-ның ” Сарп” -ы Орта Азия жолында

Аselsan, Қазақстанның қажеттіліктеріне сәйкес “Сарп” қаруды қашықтықтан басқару жүйесімен, жаңа келісімшартқа қол қойды. Компанияның жазбаша өтінішіне сәйкес , Aselsan-ның түрлі конфигурациялар мен Калибрлерде әзірленген,түрлі жер үсті және теңіз платформаларында пайдалануға болатын қаруды қашықтықтан басқару жүйелері жиырмадан астам елдің қолданымында болып табылады .

Aselsan және оның Қазақстандағы еншілес компаниясы, қазақстандық Aselsan Engineering (KAE) ,Қазақстанның әскери және азаматтық салаларындағы қажеттіліктерін барынша қанағаттандыру мақсатымен өндірістік қуаттарды арттыруға ұмтылады.

Осымен байланысты Aselsan Қазақстанның қажеттіліктеріне сәйкес “Сарп” , “қару-жарақ” жүйесі бойынша ,жаңа келісім-шартқа қол қойды.

Kaynak: (https://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/kazakistan-ile-sozlesme-imzalandi-aselsanin-sarpi-orta-asya-yolunda-477559.html , 21/04/2020)

 

 

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar