PKK’lılar, Ermenistan’ın ilk savunma hattında görevli – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

PKK’lılar, Ermenistan’ın ilk savunma hattında görevli

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da PKK’lı teröristleri en ön safta kullandığını söyledi.

23 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
PKK’lılar, Ermenistan’ın ilk savunma hattında görevli

Çevrim içi bir etkinlikte konuşan Hacıyev,

“Suriye ve Lübnan’ın yanı sıra ABD, Kanada ve özellikle Fransa’dan gelen Ermenilerin, Ermenistan saflarına katılıyor. Aynı zamanda PKK terör örgütünün savaşa dahil olması konusunda endişemiz var. Onlar da Ermenistan silahlı kuvvetleri saflarında yer alıyor. Esasen (PKK’lı teröristler) Ermenistan’ın ilk savunma hattında görevlendiriliyor.” dedi.

Sivil uçaklarla silah taşınıyor

Ermenistan’a değişik ülkelerden silah taşınması konusunda da endişelerinin olduğunu kaydeden Hacıyev, “Ermenistan tarafı sivil uçakları kullanıyor. Bu, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü kurallarına aykırı. Sivil uçaklara füze sistemlerini yüklüyorlar. Ayrıca, ‘insani yardım’ adı altında silah ve füzeler gönderiliyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin desteği uluslararası kanunlar temelinde

Türkiye ile Azerbaycan arasında özel bir ilişki ve kardeşlik bağının olduğunu vurgulayan Hacıyev, “Türkiye’nin bize verdiği moral destek, diplomatik destek, coğrafi destek. Türkiye, bölgesel bir ülke. Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği diplomatik ve moral destek esasen uluslararası kanunlar temelinde gerçekleşiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/azerbaycan-cumhurbaskani-yardimcisi-haciyev-karabagda-pkklilar-ermenistanin/5f90615e01a30a134876a103 , 22/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları