Atina Cami ibadete açıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Atina Cami ibadete açıldı

2006 yılından beri yapılması planlanan Atina Cami, Kovid- 19 önlemleri çerçevesinde ibatede açıldı.

3 Kasım 2020
Esra Çam
Atina Cami ibadete açıldı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, 14 yıl önce yapılması planlanan ancak bürokratik süreçlerin uzaması, hukuki engeller ve aşırı sağ kesiminin tepkileri sonucunda on yıldır yapımına başlanamayan Atina Cami, 2 Kasım’da ibadete açıldı. Bundan böyle beş vakit ibadete açık olacak camide, güvenlik, temizlik ve diğer gerekli hizmetlerin tamamlanıp Müslümanların hizmetine sunulduğu duyuruldu. Korona virüs önlemleri sebebiyle cemaat namazlarının sadece dokuz kişiyle sınırlandırılacağı bildirildi. Minaresi bulunmayan cami, 850 metrekare büyüklüğünde ve 350 kişilik kapasiteye sahip. Caminin avlusunda ise bir çocuk parkı ve fıskiye yer alıyor. Caminin yönetimi, Eğitim ve Maliye Bakanlıklarından iki devlet görevlisi, iki belediye çalışanı, yüksek mahkeme hakimi ve Müslüman cemaatlerden iki temsilcinin bulunduğu yedi üyeli bir kuruldan oluşacak. 887 bin avro bütçe harcanan caminin imamı ise Yunanistan vatandaşı Muhammed Zaki oldu.
(Kaynak: https://timebalkan.com/atinanin-ilk-camisi-ibadete-acildi/ 03.11.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları