Aysel Tuğluk: “Kötü şeyler olacak”

  “Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez. Ancak bir statü kazanılacak ve ne pahasına olursa olsun savunulacaktır” Adeta isyan çağrısı yaptı İmralI’da bebek katili Abdullah Öcalan’la görüştükten sonra Diyarbakır’da kürsüye çıkan Aysel Tuğluk, terör örgütü üyelerine isyan çağrısı yaptı. “Keskin bir dönemeçteyiz” diyen  BDP’nin Van’da desteklediği bağımsız milletvekili adayı  Aysel Tuğluk, şöyle devam […]


Paylaşın:

 

“Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez. Ancak bir statü kazanılacak ve ne pahasına olursa olsun savunulacaktır”

Adeta isyan çağrısı yaptı

İmralI’da bebek katili Abdullah Öcalan’la görüştükten sonra Diyarbakır’da kürsüye çıkan Aysel Tuğluk, terör örgütü üyelerine isyan çağrısı yaptı. “Keskin bir dönemeçteyiz” diyen  BDP’nin Van’da desteklediği bağımsız milletvekili adayı  Aysel Tuğluk, şöyle devam etti:

Sıfır noktasına gidiyoruz

“Kötü şeyler olacak ifadesini bir his olarak dillendirmek durumundayım. Sıfır noktasına gidiyoruz. Bu statüsüzlük durumu daha fazla devam edemez. Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez. Ancak bir statü kazanılacak ve ne pahasına olursa olsun savunulacaktır.”

Aysel Tuğluk tehdit etti

Kötü şeylerin olacağını iddia eden Aysel Tuğluk, “Bu durum daha fazla devam edemez. Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez” dedi.

Haber :  Fatih Erboz

Demokratik Toplum Kongresi’nin BDP Diyarbakır İl Başkanlığında düzenlediği toplantıda konuşan DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, tehditler savurdu, adeta isyan çağrısı yaptı. Tuğluk, kaygılardan, çatışmalardan, ölümlerden ve olası sonuçlarından bahsetmek zorunda olduğunu belirterek, “Çünkü felaketimiz eşikte duruyor” dedi. Tuğluk, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ’Güzel şeyler olacak’demişti. Onca zaman geçti, olmadı. Şimdi yine keskin bir dönemeçteyiz. Dilim varmıyor demeye ancak, kötü şeyler olacak ifadesini bir his olarak dillendirmek durumundayım. Kürt meselesiyle ilgili olan herkes bilebilir ki, ağır ağır değil, hızlı hızlı sıfır noktasına doğru gidiyoruz” diye konuştu.

Kürtler hükmünü verdi

Tuğluk şöyle konuştu: “Belki çok acı çekeceğiz. Bedel ödeyeceğiz ama emin olun ki, başaracağız. Tarihin dönülmez noktasındayız. 9 yıldır Kürtler tahammül gösterdi. Kürtlerin bu anlamda artık sabrı da bitmiştir, tahammüle de. Devletle olmuyorsa, halkımız kendi demokrasisinin kuracak ve kendi kurduğu bu sistem içinde yaşamasını bilecek kadar örgütlüdür. Bu statüsüzlük durumu daha fazla devam edemez. Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez.” Aysel Tuğluk, “Süreç, artık demokratik özerklik çözümünün kendi öz iradesi ve öz örgütlülüğüyle inşa etme sürecidir” dedi.

05/05/2011
 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar