Bahçe dergisi “Benim Adım Türk” adlı yarışma düzenliyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Bahçe dergisi “Benim Adım Türk” adlı yarışma düzenliyor

Makedonyalı Türk çocuklarının resim ve yöresel dillerinde hikâye ve şiir yeteneklerini sergileyecekleri yarışma düzenlenecek.

6 Aralık 2020
Esra Çam
Bahçe dergisi “Benim Adım Türk” adlı yarışma düzenliyor.

Bahçe dergisi tarafından düzenlenecek yarışmaya, Makedonya vatandaşı olan ve Makedonya’daki ilkokullarda okuyan 6-9 sınıf öğrencileri kendi yazdıkları şiir ve hikâyeler ile çizdikleri resimlerle katılabilecek. Yarışmaya son katılma tarihi 11 Aralık 2020 Cuma günüdür. Yarışmaya gönderilecek eserler Yeni Balkan Yayınevi tarafından kitap olarak yayınlanacak ve 21 Şubat Ana Dil Günü vesilesiyle kitabın tanıtımı yapılacaktır.En iyi öğrencilere ve okullara ödülleri verilecektir.
(Kaynak: http://www.yenibalkan.com/tr/egitim/duyuru-bahce-dergisinden-benim-adim-turk-siir-hikaye-ve-resim-yarismasi 18.11.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları