BASIN AÇIKLAMASI

30 Haziran 2016 GÖRE GÖRE TERÖR VAHŞETİ! Terör örgütü IŞİD’in İstanbul Atatürk Havalimanındaki, insanlık dışı hain saldırısını nefretle kınıyor, hayatını kaybeden masumlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. İstihbarat birimleri 20 gün önceden, “IŞİD teröristleri Atatürk Havalimanına saldıracak” bilgisini verdiği halde, vahşi katliam nasıl oldu da gerçekleşti? Bu nokta çok […]


Paylaşın:

30 Haziran 2016

GÖRE GÖRE TERÖR VAHŞETİ!

Terör örgütü IŞİD’in İstanbul Atatürk Havalimanındaki, insanlık dışı hain saldırısını nefretle kınıyor, hayatını kaybeden masumlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

İstihbarat birimleri 20 gün önceden, “IŞİD teröristleri Atatürk Havalimanına saldıracak” bilgisini verdiği halde, vahşi katliam nasıl oldu da gerçekleşti? Bu nokta çok önemli ve anlamlıdır, geçiştirilemez. Zira iktidar her defasında olduğu gibi, bu olayda da “güvenlik zafiyeti yok” demiş. Peki, yok da, terör saldırısı neden önlenemedi? Zafiyet denilen bu değilse, nedir?

Her saldırı öncesinde istihbarat bilgisi olduğu halde, yine de bombaların patlaması önlenemiyor. Ama sürekli olarak “istihbarat zafiyetinden” bahsedilebiliyor. Bu kabul edilemez, zira “istihbarat” var, ama gereği yapılamadığı için sonuç yok.

Bu durumun benzerini bir yıl içinde meydana gelen batı şehirlerimizdeki 302 kişinin hayatını kaybettiği, 1500’den fazla kişinin yaralandığı 17 bombalı saldırıda da yaşadık. Zafiyet, ne kadar inkar edilirse edilsin yönetimden kaynaklanmaktadır.

Nitekim bu kanlı terör saldırıları nasıl ve ne zaman sona ereceğine dair hiç kimse bir şey söyleyemiyor. Dokunulmazlığı kaldırılan bölücü milletvekilleri mahkemelere meydan okuyor. Terör üssü gibi çalışan ve kurusıkı tehditlere aldırmayan belediyeler yerli yerinde duruyor.  Sokaklarda, üniversitelerde PKK’lı teröristler kol geziyor, terör estiriyor; dokunan yok.

Bu vahim tablo karşısında soralım:

  1. İşbaşındaki hükümet, varlığımızı hedef alan terör saldırılarını neden önlemiyor veya  önleyemiyor?
  2. Bölücü terör 2002’de dibe vurmuşken, ne oldu da şimdi her tarafı kan gölüne çevirecek, azgın bir konuma geldi?
  3. Dünyanın dört bir tarafından bölgemize üşüşen teröristler, nasıl ve neden ülkemizi üs yaptı? Her türlü lojistik desteğe kavuştu? Zamanında yapılan uyarılara hiç aldırış edilmedi?
  4. Bazı yöneticilerin; dini, imanı, ahlakı, hukuku, kuralı, vicdanı olmayan insanlığını kaybetmiş teröristlerle, devletten ve milletten gizli pazarlıklar yaptığında, ülkeyi cehenneme çevirecek bir yola girilmiş olmadı mı?
  5. İktidar; ülke terör bataklığına gömülürken, bütün demokratik hukuk devletlerinde olduğu gibi neden sıkıyönetim ilan etmiyor? Bundan ısrarla kaçınıyor?
  6. Gelişmiş ülkelerde bir bombası patladığında, sorumlu siyasetçiler hemen görevlerinden istifa ediyorlar da, bizde böyle bir sorumlu ve haysiyetli davranış neden görülmüyor?
Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar