BİZİM ÜNİVERSİTELERİMİZ

29.03.2015 Üniversitelerimizin belki tamamı değil ama önemli sayıda üniversitemizin P.K.K. teröristlerinin baskısı altında olduğu anlaşılıyor. Bir ay evvel Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu PKK’lı öğrenciler tarafından şehit edildi. PKK’lı öğrenciler Ege Üniversitesi’nde örgütlenmişler, diğer öğrenciler üzerinde baskı oluşturmuşlar, üniversite duvarlarını PKK’nın ilan tahtası gibi kullanmışlar, duvarları PKK sloganları, Abdullah […]


29.03.2015

Üniversitelerimizin belki tamamı değil ama önemli sayıda üniversitemizin P.K.K. teröristlerinin baskısı altında olduğu anlaşılıyor. Bir ay evvel Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu PKK’lı öğrenciler tarafından şehit edildi.

PKK’lı öğrenciler Ege Üniversitesi’nde örgütlenmişler, diğer öğrenciler üzerinde baskı oluşturmuşlar, üniversite duvarlarını PKK’nın ilan tahtası gibi kullanmışlar, duvarları PKK sloganları, Abdullah Öcalan posterleri ile doldurmuşlar. PKK’lı öğrenciler bu kadarla kalmamışlar, üniversite bahçesine PKK çadırı kurmuşlardır.

Fırat Çakıroğlu, PKK’lıların bu eylemlerine karşı çıktığı, Rektörlükten PKK eylemlerine karşı tedbir alınmasını istediği için öldürüldü.

Fırat Çakıroğlu’nun okuduğu Edebiyat Fakültesi Dekanı PKK’lı öğrencilerin eylemlerine kayıtsız kalıyormuş. Aynı Fakültenin bir hocası da PKK’lı öğrencilerle birlikteymiş. PKK’lı öğrencilerle sık sık görüşüyor onlara akıl veriyormuş.

Geçen gün bir tanıdığımı ziyaret ettim. Kendisi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Bir arkadaşından dinlediklerini anlattı. Arkadaşı; “Fakülteyi görsen, gördüklerine inanamazsın. Duvarları PKK sloganları, Abdullah Öcalan posterleri ile doldurulmuş. Fakülte, PKK’lı öğrencilerin hâkimiyeti altında.” demiş.

Arkadaşının anlattıklarını anlatırken, okuduğu fakültede PKK teröristlerinin hâkimiyet kurmasına üzüldüğü anlaşılıyordu. Dün televizyondan dinledim:

İletişim Fakültesi’nde örgütlenen PKK’lı öğrenciler fakültede terör estiriyorlar. PKK’lı olmayan öğrencileri sınava sokmuyorlar. Halk mahkemeleri kurmuşlar, PKK’lı olmayan öğrencileri yargılıyorlar.

Hacettepe Üniversitesi’nde olanlarla ilgili anlatılanlardan da bahsetmeliyim. Hacettepe Üniversitesi’nde meydana gelen öğrenci olayları medyaya yansıdı. Olanları ben de medyadan öğrendim.

Yine Hacettepe Üniversitesi’nde örgütlenen PKK’lı öğrenciler gösteri yapmış, ellerinde Abdullah Öcalan posterleri, PKK sloganları yazılı dövizler ve PKK’yı simgeleyen bezler ile yürümüşler. PKK’lı öğrencilerin, üniversitedeki eylemlerinden rahatsız öğrenciler de ertesi gün ellerinde Türk Bayraklarıyla üniversite içinde yürümüşler. Türk Bayraklarıyla yürüyen öğrencilere Rektör; “Siz onların bayrağına saygı göstermezseniz, onlar da sizin bayrağınıza saygı göstermez.” Demiş.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, üniter ve ulusal bir devlettir. Anayasa’nın 3’üncü maddesi; ”Türkiye Cumhuriyet Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir. Bayrağı, şekli kanunda belirtilen ay yıldızlı al bayraktır.”der.

Rektör bey, devletimizin üniter, ulusal bir devlet olduğunu, tek bayrağı olduğunu bilmiyor mu? Muhakkak bilir, ama; “Siz onların bayrağına saygı göstermezseniz, onlar da sizin bayrağınıza saygı göstermez.” diyebiliyor.

Düşüncesi böyle olan bir adam Hacettepe Üniversitesi’nde nasıl rektörlük yapabilir? Bu adam Hacettepe Üniversitesi’ne rektör olarak atanırken hakkında hiç mi araştırma yapılmadı?

Anlattığım olaylar normal üniversite öğrenci olayları değildir. Terör eylemleridir. PKK’lı öğrenciler üniversitelerde örgütlenmişler, Türkiye’nin üniter ve ulusal bütünlüğünü hedef almışlar. Amaçları doğrultusunda eylem yapmaktadırlar. Bu eylemlerini Ege’de, Ankara’da gerçekleştirmektedirler. Belki İstanbul’da da ayni eylemleri yapmaktadırlar. Bu olaylara ne üniversite idarelerinin ne de devletin seyirci kalma lüksü yoktur. Olayların mutlaka üzerine gidilmeli, ister öğrenci, ister hoca olsun PKK amaçları doğrultusunda çalışma ve eylem yapanlar cezalandırılmalı, üniversitelerden uzaklaştırılmalıdır.

Atatürk’ün en büyük eseri, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan T.C. Devletidir. Atatürk’ün emaneti olan T.C. Devleti mutlaka korunmalıdır.

 

 

 

Yazar

Talat Şalk

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.