Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

Suriyeliler vatanlarına dönmeli

Millî Düşünce Merkezi Suriyeli sığınmacılar için açıklama yaptı: Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi gerekmektedir. Vatanlarında yaşama hakkı kimsenin elinden alınamaz. Bu insanlar için doğal bir haktır. Bu hak Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir.
_______20 Ekim 2018_______

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş

A. Selim Babaoğlu
Paylaş:

 

Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi
Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi

Türk bir kaynağın MEE’ye ifade ettiğine göre Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş

(https://www.middleeasteye.net/news/exclusive-khashoggi-829291552 , Jamal Khashoggi’s killing took seven minutes, Turkish source tells MEE, 17/10/2018)

Cemal Kaşıkçı’nın son dakikalarına ait ses kayıtlarını dinleyen Türk kaynağın MEE (Middleeasteye)’ye verdiği bilgiye göre Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş.

Türk kaynağın anlatımına göre Cemal Kaşıkçı, başkonsolosun odasından sürüklenerek çıkarılmış ve yandaki çalışma odasına götürülüp masaya yatırılmış. Bu esnada Kaşıkçı’nın çığlıkları alt kattan dahi duyulabiliyormuş. Konsolos ise odadan ayrılmış. Kaşıkçı’nın sorgulanmadığını, gelenlerin onu öldürmek için geldiğini belirtmiş Türk kaynak.

Henüz içeriği bilinmeyen bir madde enjekte edildikten sonra Kaşıçı’nın çığlıklarının kesildiğini ifade ediyor MEE’ye beyanda bulunan Türk kaynak.

Ankara’ya gelen 15 kişilik birimin içinde olduğu tespit edilen Salah Muhammad al-Tubaigy’nin Kaşıkçı henüz ölmeden onu parçalamaya başladığı, ayrıca Salah Muhammad al-Tubaigy’nin Kaşıkçı’yı parçalarken müzik dinlediği yanındakilere de aynı şeyi yapmaları tavsiye ettiği yine Türk kaynak tarafından MEE’ye aktarılmış.

Öte yandan güvenilir bir soruşturma yürütülmesi için çağrıların giderek arttığı da haberde yer almış.

Bu kapsamda Amerikan Başkanı Trump’ın bu olayla ilgili olarak çoktan harekete geçtiği, eksiksiz bir soruşturma için elinden geleni yapacağı şeklindeki beyanı ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Şefinin, olaya karışması muhtemel yetkililerin diplomatik dokunulmazlıklarının kaldırılması için yaptığı çağrı da haberde yer alan bir diğer detay.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları