Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş

Türkiye'den bir kaynağın Middleeasteye'a verdiği beyana göre Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş. Haberin içeriğinde Kaşıkçı'nın vahşi şekilde katledildiği olayın ses kayıtlarını dinleyen kimliği belirsiz Türk kaynağın ağzından aktarılmış.


Paylaşın:

 

Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi

Türk bir kaynağın MEE’ye ifade ettiğine göre Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş

(https://www.middleeasteye.net/news/exclusive-khashoggi-829291552 , Jamal Khashoggi’s killing took seven minutes, Turkish source tells MEE, 17/10/2018)

Cemal Kaşıkçı’nın son dakikalarına ait ses kayıtlarını dinleyen Türk kaynağın MEE (Middleeasteye)’ye verdiği bilgiye göre Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi 7 dakika sürmüş.

Türk kaynağın anlatımına göre Cemal Kaşıkçı, başkonsolosun odasından sürüklenerek çıkarılmış ve yandaki çalışma odasına götürülüp masaya yatırılmış. Bu esnada Kaşıkçı’nın çığlıkları alt kattan dahi duyulabiliyormuş. Konsolos ise odadan ayrılmış. Kaşıkçı’nın sorgulanmadığını, gelenlerin onu öldürmek için geldiğini belirtmiş Türk kaynak.

Henüz içeriği bilinmeyen bir madde enjekte edildikten sonra Kaşıçı’nın çığlıklarının kesildiğini ifade ediyor MEE’ye beyanda bulunan Türk kaynak.

Ankara’ya gelen 15 kişilik birimin içinde olduğu tespit edilen Salah Muhammad al-Tubaigy’nin Kaşıkçı henüz ölmeden onu parçalamaya başladığı, ayrıca Salah Muhammad al-Tubaigy’nin Kaşıkçı’yı parçalarken müzik dinlediği yanındakilere de aynı şeyi yapmaları tavsiye ettiği yine Türk kaynak tarafından MEE’ye aktarılmış.

Öte yandan güvenilir bir soruşturma yürütülmesi için çağrıların giderek arttığı da haberde yer almış.

Bu kapsamda Amerikan Başkanı Trump’ın bu olayla ilgili olarak çoktan harekete geçtiği, eksiksiz bir soruşturma için elinden geleni yapacağı şeklindeki beyanı ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Şefinin, olaya karışması muhtemel yetkililerin diplomatik dokunulmazlıklarının kaldırılması için yaptığı çağrı da haberde yer alan bir diğer detay.

Yazar

A. Selim Babaoğlu

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar