Dünden Bugüne Türk Kültürünün Gelişme Çağları

Prof. Dr. Bahaeddin Ögel'in "Dünden Bugüne Türk Kültürünün Gelişme Çağları" adlı kitabının 5. Baskısı Türk Dünyası Araştırma Vakfı tarafından 2020 yılında yayımlandı.


 

Dünden Bugüne Türk Kültürünün Gelişme Çağları-Bahaeddin Ögel

Prof. Dr. Bahaeddin Ögel’in “Dünden Bugüne Türk Kültürünün Gelişme Çağları” adlı kitabının 5. Baskısı Türk Dünyası Araştırma Vakfı Yayınları tarafından 2020 yılında yayımlandı. Editörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Elvin Yıldırım’ın, kapak tasarımını Vedat Osman Korkut’un yaptığı kitabın yayın yönetmeni ise Mehmet Töre Yıldırım.

Kitap tanıtım yazısından:

Kültür, geçmişten süzülüp gelen maddi ve manevi değerlerin tümüdür. Milli kültür ise zaman içinde bir milletin kendisine has duyuş, düşünüş, ifade ediş biçimleri olarak ortaya koyması sürecidir. Elbette her milletin kendine has kültürleri vardır. Türk milletinin de kendine özgü, köklü ve zengin milli kültürü, dünya kültür sahasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu kültür, Türklüğün doğuşu ile başlamış, binlerce yılın süzgecinden geçerek olgunlaşmış, toplumlara “Türklük” damgasını vurmuş ve onları bir millet olarak ayakta tutmuştur. İşte “Dünden Bugüne Türk Kültürünün Gelişme Çağları”, bu devasa yolculuğu Prof. Dr. Bahaeddin Ögel’in imzasıyla anlatan görkemli bir başvuru kaynağıdır.

Kitaba bağlantıdan ulaşabilirsiniz: Bağlantı için tıklayınız.

Yazar

MDM

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar