Emperyalistler yalanı savunuyor

Emperyalizmin siyasi bir sopa hâline getirmek istediği asılsız Ermeni iddialarının hukuki ve tarihî zeminde bir gerçekliği yoktur.


Birkaç gündür asılsız Ermeni iddiaları yine gündeme gelmeye başlamış ve ABD Dışişleri Bakanlığı da bu yalanları destekler mahiyette bir açıklama yapmıştır. Bilinmelidir ki, 2. Dünya Savaşından sonra dünyada oluşan uluslararası sistem Birleşmiş Milletler ve onun kabul edilen hukuki temelleri üzerine oturmuştur. Geçici siyasî dürtülerle veya birtakım heveslerle hukuka aykırı hareket eden devletler, daha sonra kendi çiğnedikleri hukukla yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Bugüne kadar Ermeni yalanları çeşitli mahkemelere konu olmuş, bağımsız ve tarafsız yaklaşan mahkemelerin tamamı bu iddiaların asılsız olduğunu, soykırım suçunu oluşturacak herhangi bir davranışın olmadığını, tescil etmiştir. Mahkeme kararlarını hiçe sayarak, gerçeğin aksine kamuoyunu yönlendirme girişimleri hukuki değildir. Hem de suç oluşturmaktadır. Hiçbir siyasî, mahkeme kararları da bu kadar açıkken, bir milleti topyekûn suçlama hakkına sahip değildir. Hukuksuz davranışlar bugün için kazandırıyor görünse de gelecekte bu davranışı sergileyen devletlerin aleyhine sonuç verecektir.

Yazar

MDM

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar