“Erdoğan PKK ile masaya oturacak”

BDP’nin Şırnak’ta desteklediği bağımsız milletvekili adayı Hasip Kaplan, Başbakan Tayyip Erdoğan’a terör örgütüyle müzakere çağrısı yaptı. Kaplan,  “İmralı’da müzakereleri sürdürüyorsun, görüşüldüğünü de inkar etmiyorsun. Senin sonun şimdiden bellidir. Masaya oturacaksın.” ‘Erdoğan PKK ile barış imzasına gelecek’ BDP’nin desteklediği Şırnak bağımsız milletvekili adayı Hasip Kaplan, Gündoğdu Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışında konuştu. Türkiye’de Ankara ile Washington arasında […]


BDP’nin Şırnak’ta desteklediği bağımsız milletvekili adayı Hasip Kaplan, Başbakan Tayyip Erdoğan’a terör örgütüyle müzakere çağrısı yaptı. Kaplan,  “İmralı’da müzakereleri sürdürüyorsun, görüşüldüğünü de inkar etmiyorsun. Senin sonun şimdiden bellidir. Masaya oturacaksın.”

‘Erdoğan PKK ile barış imzasına gelecek’

BDP’nin desteklediği Şırnak bağımsız milletvekili adayı Hasip Kaplan, Gündoğdu Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışında konuştu. Türkiye’de Ankara ile Washington arasında aynı Beyaz Saray ile Moskova arasındaki gibi bir telefon hattı olduğunu belirten Hasip Kaplan, “Obama arıyor ’Hello Tayyip’ diyor, talimat veriyor” dedi. “Kaddafi’nin işi bitti. Tayyip ’one minute’ demiyor ’sayın minute’ diyor. Yarın bu halk sana da ’Tayyip ülkeni terk et’diyecektir” şeklinde konuşan Kaplan şunları söyledi:

Masaya oturacaksın

“Hamas’ın El Fetih ile barış anlaşması merasimi var. Bu imza merasimine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katılıyor. Hamas bugüne kadar ABD ve Avrupa Birliği’nin terör örgütü listesinde ilk sırayı alan örgüt değil midir? Hamas kahraman oluyor, halk direnişçisi oluyor. Oysa ki Türkiye’de milyonlar özgürlük hareketine destek veriyor ve sen İmralı’da müzakereleri sürdürüyorsun, görüşüldüğünü de inkar etmiyorsun. Sana şunu söyleyeceğim Sayın Tayyip Erdoğan. Çok değil Hamas ile direniş örgütleri arasındaki müzakereden sonra, özgürlük savaşçılarının masasındaki barış imza törenine de geleceksin. Onun için sakın ha İmralı’daki müzakereleri yavaşlatayım deme. Sakın ha bu halkın siyasetçilerini, önderlerini, liderlerini azaltacağım diye düşünme. Senin sonun şimdiden bellidir. Masaya oturacaksın.”

05/05/2011

 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar