Ermenistan’dan sözde cumhurbaşkanına yemin töreni – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Ermenistan’dan sözde cumhurbaşkanına yemin töreni

Bugün Azerbaycan’ın kadim şehri Şuşa’da, Ermeni işgalciler tarafından ”sözde devlet seçimleri” kapsamında, Arayik Harutyunyan için yemin töreni gerçekleştirilecek.

22 Mayıs 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Ermenistan’dan sözde cumhurbaşkanına yemin töreni

31 Mart’ta düzenlenen sözde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, şimdi de Şuşa’da yemin töreni hazırlıkları yapıldı. Sözde cumhurbaşkanının yemin törenine Ermenistan başbakanı Nikol Paşinyan da dahil olmak üzere üst düzey yetkililer katılacak. Türkiye ve Azerbaycan medya kuruluşları tarafından işgalci Ermenistan kınanırken, Türkiye’de yaşayan Azerbaycan Türkleri tarafından yayınlanan bildiride Ermenistan’ın uluslararası hukuka karşı tehdit oluşturduğu ve Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olduğu vurgulandı. KOVİD-19 sebebiyle dünya genelinde oluşan kaostan istifade eden Ermenistan, yasa dışı bir parlamento ile, işgal edilen Azerbaycan topraklarında provakatif eylemlerine devam ediyor. Kafkasya’da barış ve istikrara karşı atılan sorumsuz adımlar, Ermenistan’ın sorunu çözmek gibi bir niyetinin olmadığını gün yüzüne çıkarıyor.

Kaynak: (https://metbuat.az/news/1381977/turkiye-metbuati-pasinyanin-susa-texribatini-pisledi.html , 21/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları