“Esad’ı, Arap-Türk gücü durdurabilir”

 Türkiye Organizatörlüğünde.. Varlığı inkâr edilse de, Orta Doğu ve Afrika’da işler BOP uyarınca yürüyor. Türkiye eli ile. Müslümanlar arasında sözü dinlenir şayiası ile birlikte, oluşturulan kahraman imajı, bazı devletler ile vizelerin kaldırılması, güçlü bağların kurulması…vb. girişimlerden sonra, gelinen nokta da, o devletlerde arka arkaya isyan çıkıyor.Niye?  Mavi Marmara baskınından sonra mazlum ülke Türkiye, İsrail ile kafa […]


 Türkiye Organizatörlüğünde..
 
Varlığı inkâr edilse de, Orta Doğu ve Afrika’da işler BOP uyarınca yürüyor. Türkiye eli ile. Müslümanlar arasında sözü dinlenir şayiası ile birlikte, oluşturulan kahraman imajı, bazı devletler ile vizelerin kaldırılması, güçlü bağların kurulması…vb. girişimlerden sonra, gelinen nokta da, o devletlerde arka arkaya isyan çıkıyor.Niye?
 
Mavi Marmara baskınından sonra mazlum ülke Türkiye, İsrail ile kafa kafaya geldi. Ve bizimkilerin illaki “özür dileyecekler” çıkışından özür gelebilir. Bekliyorum. Ya da olası gerginlik için bahane olarak kullanılabilir.
 
Siyasilerimizin atacağı adımlar, batı basınında yer alıyor. Olup biteni, olacağı onlardan öğreniyoruz. Daha mı dürüstler, kıpırdayacak yanımızın kalmadığı düşüncesindeler, bizi mi hazırlıyorlar bilemiyorum.
 
İngilizlerin resmi gazetesi sayılan The Guardian bakın ne diyor:
“Beşar Esad’ı, Arap-Türk gücü durdurabilir… İngiliz Guardian gazetesinde Abdur Rahman al Shami imzasıyla yazan Suriyeli bir muhalif; “Suriye halkını korumak için Arap-Türk ortaklığıyla hazırlanacak bir önleyici gücün en uygun çözüm olabileceğini savundu. “ (ANKA – 1 Eylül 2011)
 
Yine aynı gazete, Suriye’de batı destekli isyanların tavan yaptığı dönemde Başbakanımızın esip gürlemesini manşetine şöyle taşımıştı. “İngiltere’nin Suriye’ye veremediği mesajı, Türkiye veriyor.” (9 Ağustos 2011)
 
Velhasılı kelam İslam coğrafyasını, Türk –Arap karmasına parçalatma planı devrede. TSK kullanılmak isteniyor. Son yıllardaki Batı saldırılarında demokrasi-terör değil, paylaşım ve Müslüman düşmanlığı yattığı düşüncesi hakim.
 
Osmanlı mirasçısı Türkiye sopası ve yandaş Arapların, yardımcı rolde yer alması ondan. Batı “Müslüman ülke liderleri bizle birlikte” diyor Dünyaya.
 
Sadece aynı düşüncede olsalar neyse, kanımızı sebil etmezler inşallah.
 
***
 
Koftiden İsrail Düşmanlığı
 
Derken Dışişleri Bakanımız İsrail’e parmak salladı. İsrail Büyükelçisine “Çarşamba gününe kadar ülkeyi terk edin” demiş. Niye Çarşamba? Salı sallanır ondan mı? Cuma (mübarek gün) deselerdi, İslami literatüre! daha uygundu. Cuma namazına binaen, Yahudiler püskürtülmüş olurdu.
 
Başkomutanımız da “Çarşamba planını”, “bu tedbirlerin ilk aşamasıdır” diyerek destekledi. Diğer aşamalarda ne var?
 
Neyse efendim, bizimkiler İsrail’e her kafa tutuyor-muş gibi yaptıklarında, bölgede bir Müslüman ülkenin başı yanıyor.
 
İsrail’le arası bozuk Türkiye, Müslümanlar için cazibe merkezi demek. İsrail’le kavgalı Türkiye, yakın gelecekteki Suriye (İran)yaptırımı için merkez üs olabilir. Batı yandaşı Arap liderler içinde yol açılıyor cephemize. Dış stratejileri kabullenen, cami’ye hapsolmuş Müslüman coğrafyanın Müslüman liderleri ABD planlarına gönüllü katılıyor.
 
“1. Dünya Savaşında görülemeyen hesabı kapatmak için, batılı sırtlanlar sıra bekliyor” diyeyim siz anlayın.

http://haberiniz.com/yazilar/koseyazisi39315-Esadi_ArapTurk_gucu_durdurabilir.html

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar