FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU

    20 Şubat 2015 günü akşam saatlerinde PKK teröristleri Ege Üniversitesinde Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nu şehit ettiler. Üniversite Senatosu 21 Şubat günü yayınladığı bildiride “Başlangıçta bir öğrenci anlaşmazlığı şeklinde ortaya çıkan olay giderek çatışmaya dönüşmüştür. Alınan tüm güvenlik eylemlerine rağmen öğrencilerin birbirlerini yaralamasıyla sonuçlanan çatışmada ne yazık ki bir öğrencimiz kaybedilmiş, altı öğrencimiz yaralanmıştır.” denmiştir. […]


Paylaşın:

 

 

20 Şubat 2015 günü akşam saatlerinde PKK teröristleri Ege Üniversitesinde Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nu şehit ettiler.

Üniversite Senatosu 21 Şubat günü yayınladığı bildiride “Başlangıçta bir öğrenci anlaşmazlığı şeklinde ortaya çıkan olay giderek çatışmaya dönüşmüştür. Alınan tüm güvenlik eylemlerine rağmen öğrencilerin birbirlerini yaralamasıyla sonuçlanan çatışmada ne yazık ki bir öğrencimiz kaybedilmiş, altı öğrencimiz yaralanmıştır.” denmiştir.

Üniversite senatosunun bildirisinde bahsedilen öğrenci anlaşmazlığı nedir? Diye baktığımızda; PKK’lı öğrencilerin üniversite içerisinde örgütlendikleri, üniversitenin duvarlarını, sınıfların duvarlarını PKK’nın reklamının yapıldığı ilan tahtası gibi kullandıkları, duvarları PKK bayrakları, Abdullah Öcalan posterleri, PKK sloganları ile doldurdukları, bununla da kalmayıp üniversitenin bahçesine bir de PKK çadırı kurdukları ortaya çıkmaktadır.

Üniversite senatosunun öğrenci anlaşmazlığı olarak gördüğü ve vasıflandırdığı olay budur. Ancak bu bir öğrenci anlaşmazlığı değildir.

Ege Üniversitesinde örgütlenen PKK’lı öğrencilerin Türkiye’nin üniter ve ulusal bütünlüğüne yönelik saldırısı vardır.

Milliyetçi Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU ve arkadaşları PKK teröristlerinin bu şımarıklıklarına sessiz kalmamışlar tepki göstermişlerdir.

PKK’lıların şımarıklıklarını Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU bir dilekçe ile Rektörlüğe bildirmiş tedbir alınmasını istemiştir.

PKK’lı öğrencilerin eylemlerine karşı çıkan ve üniversitede örgütlenen bunlara karşı Rektörlüğe dilekçe vererek tedbir alınmasını isteyen Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU facebook’tan açıkça tehdit edilmiştir.

Ancak rektör olayları gördüğü ve bildiği halde hiçbir tedbir almamış örgütlenen PKK’lılar Ege Üniversitesinde kendi ideolojileri doğrultusunda eylemlerini devam ettirmişlerdir. Kürt olsun, Çerkez veya Boşnak olsun Kendini Türk gören her öğrenci, PKK’lı öğrencilerin Devletin üniter ve ulusal bütünlüğünü hedef alan saldırılarından rahatsız olmuş ve muhakkak PKK’lı öğrencilerden nefret etmişlerdir.

Bu öğrenciler Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU gibi, PKK’lıların eylemlerine doğrudan karşı çıkmamışlar bunların bölücü eylemlerine karşı sorumluların harekete geçmesini beklemişlerdir. Doğru olan da budur yani idarenin karşı çıkmasıdır.

Evet, üniversiteler ilim yuvalarıdır. Bilimsel çalışma yapacaklardır, terör eylemleri onları ilgilendirmez diye düşünülebilir. Ancak adamlar Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden birine yerleşmişler, örgütlenmişler PKK propagandası yapıyorlar. Devletin üniter ve ulusal yapısına saldırıyorlar. Burada üniversite yönetimi sessiz kalamaz, kalmamalıdır.

Olaylara hemen müdahale edilmeliydi. Polis ve jandarma ile işbirliği yapılmalı olaya karışan öğrenciler şiddetle cezalandırılmalı icabında üniversiteden ilişikleri kesilmeliydi.

Türkiye hain ve sinsi bir saldırı ile karşı karşıyadır. Bu saldırı milletimizin uyanıklığı her kurumdaki görevlilerin saldırılara karşı hazırlıklı olması ve PKK yayılmacılığına fırsat vermemesiyle önlenebilir. Aksi halde milletimiz, vatanımız tehlikededir.

Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’na Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

 

 

 

 

Yazar

Talat Şalk

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar