Genç Azerbaycan yazarının romanı, ülkesinden önce Türkiye’de yayımlandı - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • İran-Suudi Arabistan Yakınlaşması ve “Yeni” Ortadoğu   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti

Genç Azerbaycan yazarının romanı, ülkesinden önce Türkiye’de yayımlandı

Türkan Turan imzalı “Sara’nın Gözleri”, Doğan Kitap Yayınevi arasında çıktı.

11 Şubat 2021
Kâmil Engin

 

 

Azerbaycan Yazarlar Birliği üyesi, genç gazeteci Türkan Turan’ın ilk romanı “Sara’nın Gözleri”, ülkesinden önce Türkiye’de yayımlandı.

Uluslararası bir organ mafyasının simsarları ile mücadele eden cesur bir gazetecinin macerasını konu alan romanda olaylar, Bakü, İstanbul ve Moskova şehirlerinde geçiyor.

288 sayfalık “Sara’nın Gözleri”, genç gazetecinin ikinci kitabı ve ilk romanı. Yazarın, güncel olaylar üzerine denemelerden oluşan ve 2019’da Bakü’de neşredilen “O” adlı bir kitabı daha bulunuyor.

Turan, geçen yıl Anadolu Ajansı ile bir röportaj yaptı ve kitabıyla ilgili bilgiler verdi. Buna göre, Uygur Türklerinin de organ mafyasının kurbanı olduğunu, romanında bu ve benzeri gizli konulara değindiğini belirtiyor. Yazar Türkan Turan: Birçok Azerbaycanlının canında sanata yetenek var (26/02/2020)

 

Türkan Turan

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları