DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

Hatay yangınında PKK parmağı

Hatay’ın ilçelerinde çıkan yangını, PKK terör örgütü üstlendi.

10 Ekim 2020
Esra Çam
Hatay’ın ciğerleri yanıyor

Hatay’ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerindeki yangın söndürme çalışmaları devam ederken bir yandan da PKK’nın sabotaj ihtimali üzerine araştırmalar sürerken PKK’nın “Ateşin Çocukları İnsiyatifi” adlı grubu Hatay’daki yangını üstlendiğini açıkladı.
Dün, Hatay’ın Belen ilçesinde başlayan orman yangının ardından İskenderun ve Arsuz ilçelerinde de yangın çıktı. Alevler, ormanlık alandan yerleşim yerlerine kadar sıçradı. Ekipler, önlem amacıyla yerleşim yerlerini tahliye etmeye başladı. Rüzgâr sebebiyle havadan söndürme çalışmalarında aksaklıklar yaşanırken karadan müdahaleler tüm hızıyla devam ediyor.

3 farklı ilçede çıkan yangında, PKK terör örgütü mensuplarının kirli ellerinin olup olmadığı araştırılırken PKK’lı teröristler yangını üstlendi. PKK terör örgütünün geçmişte de Hatay’daki ormanlık alanları ateşe verdikleri ve onlarca hektarlık ormana zarar verdikleri bilinmektedir.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları