İdris Yamantürk vefat etti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

İdris Yamantürk vefat etti

Türk milliyetçisi iş insanı İdris Yamantürk, 96 yaşında vefat etti.

Milli Düşünce Merkezi

Türk milliyetçiliği camiasının ulu çınarlarından birisi daha ilahi yolculuğa çıktı.

Camianın ağabeylerinden İdris Yamantürk vefat etti.

Yarım asrı aşkın faaliyetleri kapsamında GÜRİŞ Holding çatısı altında altyapı tesisleri, sınai tesisleri, barajlar ve HES’ler, termik santraller, sulama ve su arıtma tesisleri, iş merkezleri ve oteller, yollar ve metrolar, devlete bağışlanan okullar başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında 100’e yakın eser meydana getirilmesine vesile olan Yamantürk, çalışmalarını Türk dünyasının geniş bir bölümünde sürdürüyordu.

Türk Ocakları, Türkiye Milli Kültür Vakfı ve Türk Dostluk Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında üyeliği olan ve çalışmalar yürüten Yamantürk’ün yanı sıra kaleme aldığı ve Ötüken Neşriyat’tan yayımlanan Türk Milletine Borcumuz Var adında bir eseri de bulunuyor.

Merhuma Allah’tan rahmet; Yamantürk ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz..

MİLLİ DÜŞÜNCE MERKEZİ

Yorum yapın!

Comment *

  1. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet dilerim. Ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Türk Milliyetçilerinin başı sağ olsun.
    Saygılarımla.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları