İKİNCİ ERGENEKON KUTLU OLSUN ! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

_______20 Mayıs 2017_______

İKİNCİ ERGENEKON KUTLU OLSUN !

Milli Düşünce Merkezi
Paylaş:

Büyük Türk Milletine, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

9. Ordu Müfettişi göreviyle 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla İstanbul’dan hareket eden Mustafa Kemal Paşa, [Mustafa Kemal Paşa ile birlikte 23,karargâh mensubu,  25’i de er ve erbaş olan 48 kişi] 98 yıl önce, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Mustafa Kemal Paşa, burada  “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla Milli Mücadelenin meşalesini tutuşturdu. Birinci Dünya Savaşının kaybedildiği, Vatanın düşman işgaline uğradığı ve her şey bitti denildiği bir sırada, “Asla esareti kabul etmeyen Türk Milleti”nin yüksek istiklâl ülküne dayanarak harekete geçen Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları 23 Nisan 1920’de Ankara’da TBMM’nin kuruluşuyla Türk Milletinin bağımsızlığını cihana ilan etti.

İkinci Ergenekon adı verilen Türk tarihinin bu şanlı varoluş zaferinin değeri doğru bilinmeli ve yeni nesillere milli ülkümüz olarak öğretilmelidir. Ulu Önder’in işaret ettiği gibi “Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır” hedefine ulaşmak için Türk Milleti olarak inançla, azimle ve bütün gücümüzle, çalışmalıyız.

19 Mayıs 2017, Cuma, Ankara

MİLLİ DÜŞÜNCE GENEL MERKEZİ

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları