Kaddafi’den oğlu bile kaçmak istiyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Kaddafi’den oğlu bile kaçmak istiyor

10.04.2011   Libya Lideri Muammer Kaddafi’nin veliahtı olarak görülen oğlu Seyfülislam’ın, ülkeden kaçma planları yaptığı ve bu çerçevede İngiliz ve İtalyan istihbarat yetkilileri ile görüştüğü iddia edildi. Babasının aksine hep takım elbiseyle dolaşan Seyfülislam, ikilem içindeydi. İngiliz hocası David Held “Babasına bağlılığı ve Batılı bilinci arasında sıkışmıştı” diyor. İngiliz dış istihbarat teşkilatı MI6 ve İngiliz yetkililerinin […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

10.04.2011 
 
Libya Lideri Muammer Kaddafi’nin veliahtı olarak görülen oğlu Seyfülislam’ın, ülkeden kaçma planları yaptığı ve bu çerçevede İngiliz ve İtalyan istihbarat yetkilileri ile görüştüğü iddia edildi.

Babasının aksine hep takım elbiseyle dolaşan Seyfülislam, ikilem içindeydi. İngiliz hocası David Held “Babasına bağlılığı ve Batılı bilinci arasında sıkışmıştı” diyor.

İngiliz dış istihbarat teşkilatı MI6 ve İngiliz yetkililerinin açıklamalarına göre genç adam babasını bırakıp İngiltere’ye kaçmayı düşünüyor. Daily Mail gazetesinin haberine göre Seyfülislam adına görüşmeleri İngiltere’ye yolladığı yardımcısı Muhammed İsmail yürütüyor. Seyfülislam (38) aracısı sayesinde İngiltere’ye kaçması halinde nasıl karşılanacağını araştırıyor. Ayrıca sığınma hakkı isteyebileceği de konuşuluyor.

Daha önce Muhammed İsmail’in İngiltere’ye Muammer Kaddafi adına pazarlık etmeye gittiği iddia edilmişti. Seyfülislam Kaddafi, Libya’da isyanların başlamasına kadar geçen süreçte ülkenin reformcu yüzü olarak tanınıyordu. İngiltere’nin ünlü London School of Economics okulunda eğitim gören Kaddafi’nin burada hazırladığı doktoranın kopya olduğu ortaya çıkmıştı.

02.04.2011
 
 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları