Metin Savaş’tan Goerge Orwell’e: Karanlıkta savaşanlar 1984 üzerine bir irdeleme – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • İki Gözüm Türkçe (Canlı Yayın)   • Taziye Mesajı: Fatma Halilbeyoğlu

Metin Savaş’tan Goerge Orwell’e: Karanlıkta savaşanlar 1984 üzerine bir irdeleme

Daha önce Atsız’ın Ruh Adam romanını irdeleyen ve bu çalışmasıyla takdir edilen Metin Savaş, bu kez George Orwell’im 1984 adlı romanını çözümlüyor. Çolpan Kitap tarafından yayımlanan kitap pek yakında raflarda yerini alacak.

14 Mayıs 2019
Metin Savaş, Karanlıkta Savaşanlar 1984 Üzerine Bir İrdeleme, Çolpan Kitap
Metin Savaş, Karanlıkta Savaşanlar 1984 Üzerine Bir İrdeleme, Çolpan Kitap

Metin Savaş, Karanlıkta Savaşanlar 1984 Üzerine Bir İrdeleme

1984, George Orwell’ın kült romanı. 1984 evreninde iktidar bütün ağırlığıyla gündelik hayatın her anında hissedilir. Vatandaşların özel ve mahrem hayatlarını kısıtlayan iktidarın ideolojisi asla sorgulanamaz. Vatandaş gibi görünen insanlar aslında köledir. 1984’ün devleti, bir canavardır. Lidere tapınma elzemdir. 1984’te tasarlanan Okyanusya toplumu, yabancı toplumlar karşısında, kendine tapınma hakkına sahiptir. Okyanusya ülkesi bütünüyle tapınaktır. Burada sadece liderin iradesi geçerlidir.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!