Kıbrıs, Avrupa Ortak Uçuş Bölgesi anlaşmasını onayladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Kıbrıs, Avrupa Ortak Uçuş Bölgesi anlaşmasını onayladı

Rum Meclisi, Perşembe günkü birleşiminde, Avrupa Birliği’yle Arnavutluk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İzlanda, Karadağ, Sırbistan, Norveç Krallığı, Romanya, eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti ve Kosova’daki BM geçici Yönetim Misyonu arasındaki çok taraflı Avrupa Ortak Uçuş Bölgesi anlaşmasını oybirliğiyle onayladı. Anlaşma metnine Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, anlaşmanın onaylanması ve uygulanmasının, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kosova’yı tanıdığı anlamına gelmediğine açıklık getiren […]

30 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

Rum Meclisi, Perşembe günkü birleşiminde, Avrupa Birliği’yle Arnavutluk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İzlanda, Karadağ, Sırbistan, Norveç Krallığı, Romanya, eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti ve Kosova’daki BM geçici Yönetim Misyonu arasındaki çok taraflı Avrupa Ortak Uçuş Bölgesi anlaşmasını oybirliğiyle onayladı.

Anlaşma metnine Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, anlaşmanın onaylanması ve uygulanmasının, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kosova’yı tanıdığı anlamına gelmediğine açıklık getiren ayrı bir deklarasyonu eşlik etti.

Kıbrıs Cumhuriyeti Hukuk Dairesi’ne göre, çok taraflı anlaşmanın onaylanması, Kosova geçici yönetiminin statükosunu değiştirmeyecek veya etkilemeyecek.

Çok taraflı anlaşma 9 Haziran 2006’da Lüksemburg’da imzalanmıştı. Anlaşma, taraflar arasında hava ulaşımı piyasasına karşılıklı girilmesini, kuruluş özgürlüğünü, uçuk güvenliği, yer güvenliği, hava trafik yönetimi, sosyal uyum ve çevre üzerindeki aynı kurallar altında eşit rekabet uygulanma koşullarının uygulanmasını amaçlıyor.

ABHaber

29.03.2011

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları