Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Google ile mücadelesini kazandı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Google ile mücadelesini kazandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti salgınla olan mücadelesindeki başarısı ile gündeme geldi. KKTC, bilimsel olarak korona virüsü salgınını başarılı bir şekilde atlatan ilk ülke.

30 Mayıs 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Google’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kararı

Korona virüsü hakkındaki güncel verileri harita üzerinde gösteren arama motoru Google, önceleri Kıbrıs olarak belirttiği bölgeye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak ayrıca yer verdi. KKTC’deki son hasta olan Zekai Gece, 4 gün önce taburcu edildi. Toplamda 4 kişi hayatını kaybetti, 41 gündür ise pozitif vaka görülmedi.

Bunun yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dünya Sağlık Örgütüne başvurdu. Akıncı, Kovid-19 salgını hakkında yayınlanan verilere KKTC tarafındaki gelişmelerin de ilave edilmesini istedi.

KKTC’nin bağımsızlığı Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmıyor. Geçmişte Pakistan ve Bangladeş KKTC’yi tanıdığını ilan etse de, uluslararası baskılar neticesinde vazgeçmişlerdi.

Kaynak: (https://www.gundemkibris.com/kibris/kktc-google-istatistiklerinde-h294863.html , 30/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları