Makedonya’da ücretsiz Türkçe eğitimi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Makedonya’da ücretsiz Türkçe eğitimi

Üsküp’teki Vizion- M Derneği önderliğinde, öğrencilerin ücretsiz olarak katılabileceği Türkçe kursu başlıyor. Son başvuru tarihi 11 Kasım 2020.

8 Kasım 2020
Esra Çam
Makedonya’da, ücretsiz Türkçe eğitimi için başvurular başladı.

Vizion-M Derneği ile Merhamet Yardımlaşma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği projeyle birlikte, Makedonya’daki 16 ayrı merkezinde öğrencilere  ücretsiz Türkçe eğitimi verilecek. Türkçe kursunun açılacağı şehirler şu şekilde: Üsküp, Saray, Studeniçan, Batinca, Hasanbeg, Kumanova, Likova, Kalkandelen, Bogovinye, Gostivar, Kırçova, Dolnen, Struga, Manastır, Resne merkez ve Debre.   Türkçe eğitimi, ilkokul 7. sınıftan başlayarak ve lise, lisans öğrencilerini kapsayacak. Türkçe öğrenmek isteyen öğrenciler, 11 Kasım’a kadar başvuruda bulunabilecek. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler  aşağıdaki linki tıklayabilirler.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebeQhuCeEjx7v6paBD3esrwSA0I1SHVttWWqeYMaVBoS9F4g/viewform

(Kaynak: https://timebalkan.com/vizion-m-derneginin-duzenledigi-ucretsiz-turkce-kurslari-basvurulari-basladi/ 07.11.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları