Makedonya’da ücretsiz Türkçe eğitimi

Üsküp'teki Vizion- M Derneği önderliğinde, öğrencilerin ücretsiz olarak katılabileceği Türkçe kursu başlıyor. Son başvuru tarihi 11 Kasım 2020.


Makedonya’da, ücretsiz Türkçe eğitimi için başvurular başladı.

Vizion-M Derneği ile Merhamet Yardımlaşma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği projeyle birlikte, Makedonya’daki 16 ayrı merkezinde öğrencilere  ücretsiz Türkçe eğitimi verilecek. Türkçe kursunun açılacağı şehirler şu şekilde: Üsküp, Saray, Studeniçan, Batinca, Hasanbeg, Kumanova, Likova, Kalkandelen, Bogovinye, Gostivar, Kırçova, Dolnen, Struga, Manastır, Resne merkez ve Debre.   Türkçe eğitimi, ilkokul 7. sınıftan başlayarak ve lise, lisans öğrencilerini kapsayacak. Türkçe öğrenmek isteyen öğrenciler, 11 Kasım’a kadar başvuruda bulunabilecek. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler  aşağıdaki linki tıklayabilirler.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebeQhuCeEjx7v6paBD3esrwSA0I1SHVttWWqeYMaVBoS9F4g/viewform

(Kaynak: https://timebalkan.com/vizion-m-derneginin-duzenledigi-ucretsiz-turkce-kurslari-basvurulari-basladi/ 07.11.2020)

Yazar

Esra Çam

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar