MDM BASIN AÇIKLAMASI

GÖZALTINA ALMALARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI 7 Eylül 2016 Bugün, FETÖ soruşturması çerçevesinde, Türk Milliyetçisi ülkücü yazarlardan Yavuz Selim Demirağ, Servet Avcı, Kürşat Zorlu, Adnan İslâmoğulları ve Alper Aksoy ile eski Aksaray MHP milletvekili Turan Yaldır ve İstanbul MHP Milletvekili Adayı Şevket Apuhan, sosyal medya ünlülerinden Kerim Çoraklık ve Rubil Gökdemir’in gözaltına alındığı haberi büyük bir […]


GÖZALTINA ALMALARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

7 Eylül 2016

Bugün, FETÖ soruşturması çerçevesinde, Türk Milliyetçisi ülkücü yazarlardan Yavuz Selim Demirağ, Servet Avcı, Kürşat Zorlu, Adnan İslâmoğulları ve Alper Aksoy ile eski Aksaray MHP milletvekili Turan Yaldır ve İstanbul MHP Milletvekili Adayı Şevket Apuhan, sosyal medya ünlülerinden Kerim Çoraklık ve Rubil Gökdemir’in gözaltına alındığı haberi büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığına inandığımız kardeşlerimize yapılan bu haksız muameleyi şiddetle kınıyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım, “OHAL millet için değil, devlet için ilân edildi.”dediğinde kastedilenin ne olduğu tam olarak anlaşılamamış, hatta biraz da garip karşılanmıştı. Ama uygulamada görüldü ki, OHAL, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile hem devlet, hem de millet için ilân edilmiştir(!) Üstelik devletin yapısına, hukukun bağımsızlığı, tarafsızlığı ve temel insan haklarına yönelik tasarrufların toplumda derin endişeler yaratacağı; kardeşliği, birliği ve huzuru daha da bozacağı hesaplanmadan uygulandığı görülmektedir. Böylece inşa yerine, yıkıma yol açılmaktadır.

Millî Düşünce Merkezi olarak, 16 Temmuz’daki açıklamamızla şu uyarıyı yapmıştık:Devlet, bir an önce normalleşmeyi sağlamak üzere polisi, hâkimi ve mahkemesiyle hukukun gereğini yapmalıdır. Bugün de darbecilerle mücadele ederken, geçmişte olduğu gibi ideolojik hesaplarla hareket edilirse, kurunun yanında yaş da yanacak, ikinci bir yıkım daha yapılmış olacaktır.”

Benzer uyarı, toplumun birçok kesiminden de geldi. Ancak, üzülerek ifade etmeliyiz ki, dikkate alınmadığı için, kitle halinde kurunun yanında yaş da yanmış, en son olarak da bugün milliyetçi gazeteci ve siyaset adamlarımız gözaltına alındı. Unutmayalım ki, milliyetçilik millet yolu demektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de buna göre kurulmuştur.

Türk Milleti olarak, tarihimizin en zor geçitlerinden birinde olduğumuz dikkate alınmalıdır. Başta yöneticilerimiz olmak üzere herkes, tehlikeli yanlışlardan ders alıp, birlik ve huzura olan ihtiyacımızın önemini düşünerek, adaletten ayrılmadan hareket etmelidir.

Bilinmeli ki; küfür ile devlet yıkılmaz,  ama zulüm ile yıkılır. Adil olmayan idare zalimdir; çünkü “adalet mülkün temelidir.”

 MİLLÎ DÜŞÜNCE GENEL MERKEZİ

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar