MDM İSTANBUL ŞUBESİ AÇILDI

28 Aralık 2015 MİLLİ DÜŞÜNCE MERKEZİ’nin İSTANBUL Şubesi, törenle açıldı. Açılış bir konferansla yapıldı. İstanbul Şubesi Kurucu Başkanı Prof. Dr. Yümni Sezer yönettiği panelde konuşmacılar MDM Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu ve YURT Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan idi. Sadi Somuncuoğlu’nun konuşmasının başlıkları şöyleydi: Önce bir durum muhakemesi yapalım. Durum muhakemesine düşmandan başlanmaz! Son dönemde, ülkemizi, […]


28 Aralık 2015

MİLLİ DÜŞÜNCE MERKEZİ’nin İSTANBUL Şubesi, törenle açıldı.

Açılış bir konferansla yapıldı. İstanbul Şubesi Kurucu Başkanı Prof. Dr. Yümni Sezer yönettiği panelde konuşmacılar MDM Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu ve YURT Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan idi.

Sadi Somuncuoğlu’nun konuşmasının başlıkları şöyleydi:

  • Önce bir durum muhakemesi yapalım. Durum muhakemesine düşmandan başlanmaz!
  • Son dönemde, ülkemizi, milletimizi ve devletimizi tanıyamaz hale geldik. Bu dönemde işe milletin ve Devletin yapısıyla oynanarak başlandı. Kuvvetler ayrılığı ilkesi bozuldu, hukuk devleti işlemez hale geldi; dengeler bozuldu; vurgun, soygun meşrulaştı. Türk milleti etnik ve mezheplere göre ayrışmaya tabi tutuldu.
  • Ülkemizin bugünlere sürüklenmesinin temelinde, Tük milletine bölücü terörün gözüyle bakılması yatmaktadır.
  • Böyle bir durum, dünyada ilk kez bizim başımıza geldi. Siyaset, Türk Milletinin hak ve menfaatlerine göre değil de, ideolojik hesaplara göre yapılınca kaçınılmaz sonuç doğdu.
  • Sonuçta, bütün iddialar ve beklentiler bir bir iflas etti; Türk Milleti içeriden ve dışarıdan kuşatıldı, çıkış kapısı görünmeyen ve yapayalnız bir duruma düştü.

Sadettin Tantan konuşmasında:

  • Küresel bir saldırı altındayız,
  • Hukuksal alt yapı güçlendirilmesi ve her türlü yolsuzlukla mücadele, kararlılıkla mücadele edilmeli,
  • Biz Türk Milletiyiz, bir ve beraber olmalıyız,
  • Bir ve beraber olduğumuzda bize güçleri yetmez,
  • Türk Milleti doğru bilgilerle bilgilendirilmelidir.

Konularını ele alında.

Kadıköy Belediyesinin Moda, Barış Manço Kültür ve Gösteri Merkezinde yapılan panele yoğun ilgi ve salon dışına taşan bir katılım oldu.  Merkez üyesi gençlerin çokluğu dikkati çekti. Yürksek bir ilgi ve heyecanla takip edilen Panele ünlü bilim ve fikir adamları katıldı. Bunlardan bazılarının isimleri şöyledir:  MHP Merkez yönetim Kurulu Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, İbrahim Metin, Nazif Okumuş, İstanbul Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Süleyman Uluocak, Prof. Dr. Metin Karaörs,  Prof. Dr. Emin Özbaş, Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı  Prof. Dr. İbrahim Öztek, E. Albay Necabettin Ergenekon, Prof. Dr. Yumuşhan Günay, Bekir Erdoğan, Yeniçağ Gazetesi yazarı Aslan Bulut, Prof. Dr. Mehmet Saray, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfından bir heyet, Kadıköy Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Acar Sevim, Avrasya Türk Dernekleri Genel Başkanı İsmail Cengiz, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, İbrahim Coşkun, İbrahim, Yolcu, Kamusen İstanbul İl Temsilcisi Doç. Dr. Hanefi Bostan ile Türk Eğitim Sendikası temsilcileri ile Ankara MDM Genel Merkezinden Hicabi Koçak, Eşref Baysal, Hasan Çekiç ve Savaş Ünal katıldılar.

Üç saate yakın süren ve bir kısım dinleyicilerin ayakta takip ettiği panel, katıların “Dinlemeye doyamadık, konuşmalar devam etsin” sözleri arasında tamamlandı..

Panel, Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu tarafından, İstanbul Şubesi Başkanı Prof. Dr. Yümni Sezer ve yöneticilere “2015 Milli Düşünceye Hizmet Armağanı” ile sona erdi.

Şube adresi: Cafer Ağa Mahallesi, Moda Caddesi, Numara 70/3, Kadıköy / İstanbul (Kadıköy Migros Karşısı)

Avatar
Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.