İmralı canavarı düğmeye bastı!

11.05.2011   Apo, iktidardan müzakere şartlarına uymasını istedi: Aksi halde iç savaş çıkar Hani tutuklama yoktu Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Şerefsizlik!” dediği AKP-PKK müzakerelerinin içeriği de İmralı’dan geldi. Hükümetin verdiği sözleri tutmasını isteyen bebek katili Abdullah Öcalan, “Biz heyetle görüşmelere başlarken ’ölümler, tutuklamalar olmayacak’ diye anlaşmıştık. Ancak bunlara uyulmadı” dedi. Son tarih 15 Haziran! AvukatlarI aracılığıyla konuşan […]


11.05.2011 
 
Apo, iktidardan müzakere şartlarına uymasını istedi: Aksi halde iç savaş çıkar

Hani tutuklama yoktu

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Şerefsizlik!” dediği AKP-PKK müzakerelerinin içeriği de İmralı’dan geldi. Hükümetin verdiği sözleri tutmasını isteyen bebek katili Abdullah Öcalan, “Biz heyetle görüşmelere başlarken ’ölümler, tutuklamalar olmayacak’ diye anlaşmıştık. Ancak bunlara uyulmadı” dedi.

Son tarih 15 Haziran!

AvukatlarI aracılığıyla konuşan Öcalan, terör örgütüne ’Tunus örneği’mesajı verirken, iktidara da rest çekip tehdit savurdu: Bu kadar gözaltı, operasyonlar var. Hükümet bunun açıklamasını yapmak zorundadır. 15 Haziran son tarihtir. Ya anlamlı bir müzakere ya da savaş başlar, kıyamet kopar!

Müzakerelerde anlaştık ama hükümet uymadı

Teröristbaşı, “Biz heyetle görüşmelere başlarken ‘ölümler, tutuklanmalar olmayacak’ diye anlaşmıştık. Ancak bunlara uyulmadı” dedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) toplantısında BDP’nin bağımsız milletvekili adayı ve DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un “kötü şeyler olacak” diyerek  “Bu statüsüzlük durumu daha fazla devam edemez. Mısır gibi mi olur, Suriye gibi mi bilinmez” şeklindeki sözlerinin ardından bir tehdit de İmralı’dan geldi. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın son açıklamaları terör örgütüne yakınlığıyla bililnen ANF’de yer aldı. Batı’da Türkiye kamuoyundaki çalışmaların yapılması ve geliştirilmesinin önemli olduğunu söyleyen Öcalan’ın, “Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü ve diğerlerine bu konuda önemli sorumluluklar düşüyor. Bunun farkında olarak çalışmalarını genişletebilir, birliği sağlayabilirler. Bu tarihi sorumluluktur. Bu onlar için de iyi bir fırsattır, tarihi rollerini oynayabilirler” dediği belirtildi.

Tehditlerini sürdürdü

ANF’nin haberine göre, yetkililerle müzakerelerde bulunduğunu bir kez daha tekrarlayan teröristbaşı, “Biz heyetle görüşmelere başlarken ’ölümler, tutuklanmalar olmayacak’ diye anlaşmıştık. Ölüm de olmayacaktı, operasyonlar, tutuklanmalar da olmayacaktı, taş da atılmayacaktı. Ancak bunlara uyulmadı” dedi. Öcalan’ın şunları söylediği belirtildi: “Hükümet bu kadar gözaltı, operasyonlar yapıyor. Hükümet bunun açıklamasını yapmak zorundadır. 15 Haziran son tarihtir. 15 Haziran’dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar. Müzakere olursa büyük ve anlamlı bir müzakere olur, savaş olursa da büyük bir savaş olur. Her ikisi de büyüktür, anlamlıdır ve kutsaldır.”  Tehditlerini sürdüren Öcalan, “Tunus’ta bir kişi kendini yaktı, hükümet devrildi. Türkiye’de de bu işi ciddiyetle ele alan olursa sonuç alınabilir” dedi.

Fatih Erboz, Yeniçağ

06/05/2011
 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar