İngilizler Kıbrıs’ta tatbikat yapacak – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

İngilizler Kıbrıs’ta tatbikat yapacak

14.05.2011   Yedi Kraliyet Savaş gemisi ve destek gücü, Kraliyet denizcileri ve helikopterleriyle birlikte bu hafta, çok amaçlı yetenek ve Tepki Gücü Görev Grubu’nun (RFTG) en üst düzeyde hazırlılığı için bir dizi deniz tatbikatı yapmak üzere Kıbrıs’taki Britanya Üs bölgeleri kıyıları açıklarına yaklaşacak. Kıbrıs’taki Britanya Gücü tarafından yapılan açıklamaya göre Kıbrıs Aslanı Tatbikatı, hava savunma tatbikatları […]

16 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

14.05.2011 
 
Yedi Kraliyet Savaş gemisi ve destek gücü, Kraliyet denizcileri ve helikopterleriyle birlikte bu hafta, çok amaçlı yetenek ve Tepki Gücü Görev Grubu’nun (RFTG) en üst düzeyde hazırlılığı için bir dizi deniz tatbikatı yapmak üzere Kıbrıs’taki Britanya Üs bölgeleri kıyıları açıklarına yaklaşacak.

Kıbrıs’taki Britanya Gücü tarafından yapılan açıklamaya göre Kıbrıs Aslanı Tatbikatı, hava savunma tatbikatları ve Kraliyet Denizcileri’nin 3 Komando Tugayı’nın da katılımıyla karasularda canlı mermilerin kullanılacağı amfibi tatbikatlarından oluşacak.

Bu tatbikat, Cougar 11 konuşlanmasında RFTEG’nin eksiksiz ilk büyük tatbikatı olacak.

Filonun amiral gemisi HMS Albion, HMS Sutherland ve Kraliyet Yedek Donanması (RFA) Cardigan Bay, komando güçleriyle birlikte Birleşik Krallıktan Nisan başında ayrılmış ve bir dizi amfibi tatbikatları için geçen ay Kıbrıs’a gelmişti. Kıbrıs Aslanı Tatbikatı için söz konusu gemiler, ikinci gemi grubu- HMS Ocean helikopter gemisi, RFA Mounts Bay çıkarma gemisi, RFA Wâve Knight hızlı filo tankeri ve RFA Fort Rosalie ikmal gemisine katılacak.

40 Kraliyet Komando denizcisi ve 3 Komando Tugayı Karargâhı’na ek olarak Görev Gurubu arasında Britanya Krallığı’nın uzun süreden beri işbirliği halinde olduğu Hollanda Kraliyet Deniz Birliği’nden denizciler de yer alıyor.

Basın açıklamasında Kıbrıs Britanya Güçleri’nin Britanya Yüksek Komiserliği aracılıyla Kıbrıs Cumhuriyeti Yetkilileri’ne RFTG’nin dönüşü ve planlı tatbikatları hakkında bilgi verildiği belirtildi.

İlk olarak Görev Grubu, Hint Okyanusu ve Basra Körfezi’ndeki tatbikatlarından önce Akdeniz’de çok uluslu tatbikatlar yaparak amfibi kapasitesini gösterecek.

Görev Grubu’na Filo Amiral Gemisi HMS Albion’dan, Birleşik Krallık Görev Grubu, Kraliyet Donanması Amirali John Kingwell komuta edecek.

ABHaber, 12-05-2011
 
 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları