Öcalan’lı ‘intikam’ pankartı taşıdılar

15.04.2011   Tunceli’de yaklaşık 200 kişi, PKK sembolleri ve Öcalan posterleriyle yürüdü. Hatay’da öldürülen 7 PKK’lının fotoğraflarını taşıyan grup, polise ellerindeki meşaleleri fırlattı. Tunceli’de dün akşam Sanat Sokağı’nda toplanan ve ellerinde meşaleler bulunan yaklaşık 200 kişilik grup, PKK lehine slogan atarak yürüyüşe geçti. Yüzü kapalı gençler, üzerinde Hatay’da öldürülen 7 PKK’lının fotoğrafının ve “Savaşa hazırız, intikam” […]


15.04.2011 
 
Tunceli’de yaklaşık 200 kişi, PKK sembolleri ve Öcalan posterleriyle yürüdü. Hatay’da öldürülen 7 PKK’lının fotoğraflarını taşıyan grup, polise ellerindeki meşaleleri fırlattı.

Tunceli’de dün akşam Sanat Sokağı’nda toplanan ve ellerinde meşaleler bulunan yaklaşık 200 kişilik grup, PKK lehine slogan atarak yürüyüşe geçti.

Yüzü kapalı gençler, üzerinde Hatay’da öldürülen 7 PKK’lının fotoğrafının ve “Savaşa hazırız, intikam” yazılı bir pankart taşıdı.

Sanat Sokağı’ndan Devlet Hastanesi’ne, buradan da Okullar Caddesi güzergahı  boyunca slogan atarak yürüyen grup, Cumhuriyet Caddesi’ne geçerek, dağdaki PKK’lıları taklit ederek yürüyüş kolunda hem sert adımlarla yürüdü hem slogan attı.

Grupta bulunanlar, belediye binası önüne geldiğinde yürüyüşü görüntülemeye çalışan sivil polis memurlarına ellerindeki meşaleleri fırlattı. Sivil polisler bunun üzerine grubu uzaktan takip etmek zorunda kaldı.

Meşaleli yürüyen grup, daha sonra Seyit Rıza Parkı’nda BDP’lilerin kurduğu demokratik çözüm çadırı önüne gelerek burada da bir süre PKK ve Öcalan lehinde slogan attı.

Grubu burada da görüntülemek isteyen sivil polisler, yine meşaleli ve taşlı saldırıya maruz kaldı.

Çadır içerisinde bulunan BDP parti yöneticileri, yüzleri puşili grubun polise saldırısını önledi. Ancak grup üyeleri, Kürtçe ve Zazaca olarak, AK Parti ve Başbakan Erdoğan aleyhinde slogan atmaya devam etti.

ntvmsnbc

08 Nisan 2011
 
 
 
 

 

Avatar
Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.