İran’la Kuveyt arasında diplomatik kriz – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

İran’la Kuveyt arasında diplomatik kriz

15.04.2011   İran, Kuveyt’li üç diplomatı sınır dışı etme kararı aldı. TAHRAN – İran’da İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV, Kuveyt’in casuslukla suçladığı üç İranlı diplomatı sınır dışı etmesine misilleme olarak İran’ın da üç Kuveytli diplomatı sınır dışı etme kararı aldığını duyurdu. Tahran yönetiminin, ülkeyi terk etmeleri için Kuveytli diplomatlara 10 gün süre verdiği belirtildi. […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

15.04.2011 
 
İran, Kuveyt’li üç diplomatı sınır dışı etme kararı aldı.

TAHRAN – İran’da İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV, Kuveyt’in casuslukla suçladığı üç İranlı diplomatı sınır dışı etmesine misilleme olarak İran’ın da üç Kuveytli diplomatı sınır dışı etme kararı aldığını duyurdu.

Tahran yönetiminin, ülkeyi terk etmeleri için Kuveytli diplomatlara 10 gün süre verdiği belirtildi.

Kuveyt yönetiminin, kendi güvenlik birimlerinde görevli bazı kişilerin buradaki ABD askeri üssüne ait bilgileri İranlılara aktardığının belirlendiğini açıkladığı basında yer almıştı.

Kuveyt’in suçlamalarını reddeden İranlı yetkililer, bölgedeki halk hareketlerinin bastırılmasını yasal göstermek için böyle bir iddianın ortaya atıldığını açıklamıştı.

AA

10 Nisan 2011
 
 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları