Rumlar AB ile Suriye arasında arabuluculuk yapmaya başladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Rumlar AB ile Suriye arasında arabuluculuk yapmaya başladı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu, Suriye liderliğine, ülkedeki son gelişmelerle ilgili Avrupa Birliği’nin görüşlerini iletti. Kiprianu, Pazartesi günü Suriye Devlet Başkanı Beşir el-Esat’la görüştü ve konuyla ilgili AB görüşlerini Esat’a bildirdi. Rum tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Suriye Devlet Başkanı’yla görüşmesinden önce Avrupa Birliği Yüksek Komiseri Catherine Ashton’la istişarede bulundu. […]

30 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu, Suriye liderliğine, ülkedeki son gelişmelerle ilgili Avrupa Birliği’nin görüşlerini iletti.

Kiprianu, Pazartesi günü Suriye Devlet Başkanı Beşir el-Esat’la görüştü ve konuyla ilgili AB görüşlerini Esat’a bildirdi.

Rum tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Suriye Devlet Başkanı’yla görüşmesinden önce Avrupa Birliği Yüksek Komiseri Catherine Ashton’la istişarede bulundu.

Kiprianu Şam’da Dışişleri Bakanı Walid el Muallim ile de ikili ilişlilerin görüşüldüğü bir görüşme yaptı.

ABHaber 29-03-2011

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları